2022-01-23 Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 10:3

Kraków, ul. Siedleckiego 7, niedziela, 23 stycznia 2022, 18:30

10
:
3

(2:1; 2:0; 6:2)

Sędzia: Mariusz Smura, Mateusz Krzywda (główni) - Wojciech Czech, Mateusz Kucharewicz (liniowi)

57:28 Rzeszutko (Nahunko)

8 min. 12 min.

"Comarch Cracovia śrubuje serię zwycięstw, to była rekordowa wygrana "Pasów"" -

Comarch Cracovia śrubuje serię zwycięstw, to była rekordowa wygrana "Pasów"

Comarch Cracovia pokonała Zagłębie Sosnowiec 10:3. Tym samym seria kolejnych wygranych meczów urosła do sześciu, a ta wygrana była najwyższą wygraną krakowian w tym sezonie.

Seria Cracovii trwa

Comarch Cracovia wygrała szósty mecz z rzędu. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka są w formie, a przy tym wytrzymują tempo grania co dwa, trzy dni. W meczu z Zagłębiem niewiadomą pozostawały rozmiary zwycięstwa. Do gry wrócił Miszczenko, który długo pauzował z powodu kontuzji.

Gospodarze jednak długo nie potwierdzali swej dominacji. Gdy grali 4 na 5 z oblężenia wyrwał się Nemec, ale nie trafił w bramkę. Wreszcie, gdy to gospodarze grali w przewadze, zdobyli gola – uderzał mocno Kinnunen, a kierunek lotu krążka zmienił Ismagiłow. 51 s później Jacenko z Csamango zabawili się z sosnowiecka obroną, a akcję pięknym strzałem w „okienko” wykończył ten pierwszy. Gospodarze spoczęli na laurach i po chwili Zagłębie zdobyło kontaktowego gola.

Koncert Ismagiłowa

„Pasy” dominowały, ale Czernik udanymi interwencjami zniechęcał ich jak tylko mógł. Krakowianie ostrzeliwali bramkę sosnowiczan, bez efektu. Wreszcie Ismagiłow przejął krążek przed bramką i „zapakował” go pod poprzeczkę. Kolejny gol też był jego autorstwa, gdy gospodarze grali w przewadze.

Kolejne "gromy" gospodarzy

Następne dwa gole padły w odstępie 26 sekund. Mocnymi i precyzyjnymi strzałami popisali się Jezek i Csamango. To nie był koniec strzeleckiego festiwalu, ich osiągnięcie skopiował Muller. Po golu Saura, w zespole gości nastąpiła zmiana bramkarza, Czernika zastąpił Kotuła. Nie uchronił zespołu od straty goli. Na 21 s przed końcem krakowianie doprowadzili do "dwucyfrówki".
Źródło: Gazeta Krakowska 23 stycznia 2022 [1]

"Pogrom w Krakowie. Dwa hat-tricki!" -

Pogrom w Krakowie. Dwa hat-tricki!

Grad goli zobaczyli nielicznie zgromadzeni kibice na lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie. Hokeiści Comarch Cracovii rozgromili Zagłębie Sosnowie 10:3 w ramach 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Hat-trickiem popisał się Dmitrij Ismagiłow po stronie "Pasów" a Jarosław Rzeszutko zdobył wszystkie trzy bramki dla Zagłębia.

Jeszcze w pierwszej tercji goście próbowali dotrzymać kroku będących w dobrej formie hokeistów z Krakowa. Po 15 minutach było 2-0 dla "Pasów" po golach Ismagiłowa i Jacenki, ale nadzieję przywrócił Zagłębiu Jarosław Rzeszutko, który przełamał się po 12 meczów bez bramki.

Gospodarze jednak odskoczyli w drugiej odsłonie rywalowi a hat-tricka na swoim koncie zapisał Dmitrij Ismagiłow, który był aktywny w tym spotkaniu. Goście nielicznymi akcjami próbowali zaskoczyć Pieriewozczikowa.

Ostatnia tercja to prawdziwa kanonada strzelecka gdyż padło aż 8 bramek. Sześć z nich było dziełem gospodarzy, którzy niemal z każdej pozycji zdobywali bramki. Gości było stać jeszcze na dwa gole, które zdobył Jarosław Rzeszutko tym samym kompletując także hat-tricka. Gospodarze wyraźnie chcieli w tym meczu zainkasować "dwie cyfry" a dzieła zniszczenia dopełnił tuż przed końcem meczu Jewgienij Popiticz.

Dla Comarch Cracovii to szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i cały czas walka o trzecie miejsce w ligowej tabeli.