1920-05-09 Cracovia - Sturm Bielsko 5:0
|
mecz towarzyski Kraków, niedziela, 9 maja 1920
(1:0)
|
|
Skład: Popiel Gintel Fryc Strycharz Cikowski Synowiec Mielech Czulak Kotapka Kogut Dąbrowski T. |
Sędzia: Józef Lustgarten z Krakowa
|
Mecze tego dnia: | ||
1920-05-09 Cracovia - Sturm Bielsko 5:0 |
Inny mecz tego dnia
Wynik
Według Ilustrowanego Kuryera Codziennego wynik to 5:0, a według Gońca Krakowskiego 5:1.
Zapowiedź meczu
- Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
- Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
- Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
- Zapowiedź meczu w dzienniku Naprzód
Opis meczu
Goniec Krakowski
âCracoviaâ - âSturmâ 5:1 (1:0)
Po raz pierwszy w tym sezonie rozegrała Cracovia zawody footballowe z przeciwnikiem wcale silnym i technicznie wyszkolonym. âSturmâ okazał się drużyną bardzo dobrą, również i âCracoviaâ mimo nieobecności Kałuży i Poznańskiego grała ładnie - to też zawody wczorajsze z dotychczasowych należą bezsprzecznie do najbardziej interesujących i emocyonujących.
Od początku zawodów wywiązała się gra w szybkiem tempie. Epizodyczna przewaga âSturmuâ wykazała poziom gry drużyny, która zwłaszcza w obronie stała na wysokości zadania.
Kombinacyjne ataki Cracovii, kończyły się zazwyczaj na polu karnym lub fałszywymi strzałami. Słaby prawy łącznik nie wykorzystał wielu doskonałych pozycyi. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gry Cracovia uzyskała goala.
Po pauzie tempo gry wzrosło. któremu ulegli Bielszczanie. Cracovia zagościła na połowie Sturmu, przeprowadzając dziesiątki niezwykle interesujących ataków, z których cztery uwieńczone zostały sukcesem.
Wyróżnić należy z graczy Sturmu bramkarza, lewego obrońcę i prawego łącznik. Z Cracovii na czoło wybili się Sintel, Cikowski, Synowiec oraz Dąbrowski i Mielech.
Zawody prowadził p. Lustgarten b. uważnie.
Źródło: Goniec Krakowski
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Cracovia - Sturm 5:0 (1:0)
Przebieg niedzielnego matchu zadowolił widzów w zupełności. Po drużynie bialskiej nie spodziewano się tej formy i klasy, jaką wykazała. Drużyna Sturmu technicznie dobrze wyszkolona, posiada dobrą i szybką obronę, doskonałego bramkarza, i zupełnie poprawną pomoc i napad. Cracovia wystąpiła w składzie słabym, bez duszy swego ataku [[Józef Kałuża|Kałuży] i Poznańskiego. Ponadto prawy skrzydłowy zajął stanowisko na lewej stronie ataku.
Grę rozpoczęto w żywem tempie - goście zagrażają często bramce Cracovii. Szybkie i ładne ataki naszej drużyny nie dają pozytywnego rezultatu i szeregu doskonałych pozycyi nie wykazuje prawy łącznik zwlekający z decyzyą strzału. Dopiero w trzydziestej minucie pada strzał Kotarbki.
Po pauzie gra nie traci na tempie - zmieniwszy stanowisko z prawego skrzydła na miejsce łącznika, nadaje Mielech napadowi większą ruchliwość - atak zaczyna wreszcie kombinować z większą niż dotąd precyzyą jak, że ostatecznie goście opuszczają boisko Cracovii, uwożąc z sobą pięć bramek.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny