|          kartki_czerwone_gospodarz = Grzyb (1')
|                  kartki_zolte_gosc = [[Krzysztof Radwański|Radwański]]<BR> [[Marek Baster|Baster]]<BR> [[Michał Świstak|Świstak]]<BR>[[Krzysztof Przytuła|Przytuła]]
|                  trener_gospodarz = Franciszek Smuda
Linia 39: Linia 39:
}}
}}
===Opis meczu ===
Mecz od początku ułożył się „pod Cracovię”, bowiem w kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania Wojciech Grzyb za faul na wychodzącym na czystą pozycję Tomaszu Moskale zobaczył czerwoną kartkę.
Mecz od początku ułożył się "pod Cracovię", bowiem w kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania Wojciech Grzyb za faul na wychodzącym na czystą pozycję Tomaszu Moskale zobaczył czerwoną kartkę.

Grająca w liczebnej przewadze Cracovia szybko, bo już w 18 minucie, objęła prowadzenie po strzale z 15 metrów Krzysztofa Przytuły, który wykorzystał dokładne podanie Marcina Bojarskiego spod linii końcowej boiska.

Strzelona bramka i gra z przewagą jednego zawodnika chyba uśpiła piłkarzy Cracovii, którzy – zwłaszcza po przerwie – oddali inicjatywę piłkarzom Odry.
Strzelona bramka i gra z przewagą jednego zawodnika chyba uśpiła piłkarzy Cracovii, którzy - zwłaszcza po przerwie - oddali inicjatywę piłkarzom Odry.

W przerwie meczu trener Wojciech Stawowy zmienił bocznych obrońców i w miejsce Krzysztofa Radwańskiego i Marka Bastera na boisku zobaczyliśmy Karola Piątka i Michała Świstaka.

Jak po meczu wyjaśniał trener Stawowy zmiany podyktowane były obawą przed otrzymaniem przez Radwańskiego lub Bastera drugich żółtych – a w konsekwencji czerwonych – kartek.
Jak po meczu wyjaśniał trener Stawowy zmiany podyktowane były obawą przed otrzymaniem przez Radwańskiego lub Bastera drugich żółtych - a w konsekwencji czerwonych - kartek.

Niestety obawy trenera, przed liczebnym osłabieniem zespołu, przez bardzo hojnie rozdającego kartki sędziego Marczyka, sprawdziły się mimo przeprowadzonych zmian. Wprowadzony po przerwie Michał Świstak w ciągu kwadransa zobaczył dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.
Linia 53: Linia 53:
W ostatnich 30 minutach meczu nie mający nic do stracenia podopieczni trenera Franciszka Smudy odważnie zaatakowali i stworzyli kilka sytuacji po których mogli doprowadzić do wyrównania. W 86 minucie po szybkiej, składnej akcji Tomasz Moskała mógł rozstrzygnąć mecz jednak jego strzał z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę.

Źródło: ''Teraz Pasy!''
Źródło: ''TerazPasy.pl''

===Odwołany mecz===
'''2 kwietnia 2005'''
Zamiast meczu - modlitwa i skupienie. Piłkarze Cracovii przyjechali w sobotę na mecz do Wodzisławia, ale ostatecznie oba kluby postanowiły go odwołać
Mecz miał się rozpocząć o godz. 18. Kwadrans później na murawę stadionu w Wodzisławiu wyszli piłkarze, trenerzy, działacze obu drużyn oraz kapelan Odry ks. Kazimierz Kopeć. Wspólnie odmówili modlitwę. Potem spiker zawodów ogłosił, że obie strony postanowiły ten mecz przełożyć.
Linia 81: Linia 83:
Źródło: ''Gazeta.pl''

[[Kategoria: 2004/05 Idea Ekstraklasa]]
==Linki zewnętrzne==
[[Kategoria: Odra Wodzisław Śląski]]
*[http://strefa.straszne.pl/fotogaleria/sezon_04-05/odra_pasy_odwolany/index.html Odra Wodzisław - Cracovia (odwołany mecz z 2 kwietnia) - galeria zdjęć na Cracovia.Strefa.pl)]

{{mecze z sezonu|2004/05|Cracovia|Idea Ekstraklasa}}
[[Kategoria:2004/05 Idea Ekstraklasa]]

Aktualna wersja na dzień 01:01, 23 cze 2009

przełożony z 2 kwietnia 2005 - w pierwotnym terminie nie odbył się z powodu agonii Jana Pawła II

Sędzia: Zbigniew Marczyk z Piły
Widzów: 2 000 + ok. 300 z Krakowa „+ok.300zKrakowa” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 2000.

2 kwietnia 2005

Zamiast meczu - modlitwa i skupienie. Piłkarze Cracovii przyjechali w sobotę na mecz do Wodzisławia, ale ostatecznie oba kluby postanowiły go odwołać Mecz miał się rozpocząć o godz. 18. Kwadrans później na murawę stadionu w Wodzisławiu wyszli piłkarze, trenerzy, działacze obu drużyn oraz kapelan Odry ks. Kazimierz Kopeć. Wspólnie odmówili modlitwę. Potem spiker zawodów ogłosił, że obie strony postanowiły ten mecz przełożyć.

- Pomódlmy się za zdrowie Ojca Świętego. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie, w radośniejszej atmosferze - powiedział ks. Kopeć.

"Ojcze Święty, jesteśmy z Tobą" - napisali na transparencie kibice Odry. "Ojcze Święty, pozdrawia Cię Twoja Cracovia" - taki transparent mieli fani z Krakowa.

- Nie mogliśmy grać, wiedząc, że Ojciec Święty jest w tak ciężkim stanie - tłumaczył Marek Citko, pomocnik Cracovii.

- Działacze obu klubów już wcześniej powinni podjąć taką decyzję. Usłyszałem w radiu, że spotkanie na pewno się odbędzie, dlatego też tu jestem - narzekał Szymon, kibic Cracovii, który przyjechał z Czeladzi.

Prezes Cracovii Janusz Filipiak w sobotę rano mówił, że zespół nie wystąpi w Wodzisławiu. Potem zmienił decyzję, chociaż piłkarze od początku deklarowali, że nie będą grać. - Mieliśmy duże wątpliwości, czy mecz powinien zostać rozegrany. Rozmawiałem w tej sprawie z przedstawicielami Kościoła oraz z prezesem PZPN-u Michałem Listkiewiczem, który był przeciwny odwołania meczu. Komunikat o stanie zdrowia Papieża, który został podany w południe, ostatecznie mnie przekonał do wyjazdu. Była to dla mnie trudna decyzja. Musiałem uwzględnić decyzję PZPN-u, działaczy Odry oraz kibiców - mówił Filipiak.

W drodze do Wodzisławia piłkarze "Pasów" modlili się w Pszczynie w jednym z kościołów. Działacze obu klubów dopiero na kilka minut przed meczem doszli do porozumienia. Zdecydowaliśmy się wspólnie odwołać mecz, bo nie chcieliśmy zostać ukarani walkowerem - powiedział kapitan Odry Jan Woś.

- Nawet kosztem walkoweru nie zagralibyśmy w tym meczu - przekonywał Wojciech Stawowy, trener Cracovii.

- Chciałbym przeprosić wszystkich kibiców, że pofatygowali się na ten mecz. Cieszę się, że uszanowali naszą decyzję i połączyliśmy się wszyscy duchowo z Janem Pawłem II. Piłka zeszła na dalszy plan. Modlimy się za Ojca Świętego - powiedział Marek Citko.

- To dzień powagi, w którym nie ma miejsca na radość - wtórował koledze z zespołu Kazimierz Węgrzyn.

- Przygotowywaliśmy się przez tydzień do tego meczu, ale w tak smutnej atmosferze nie mogliśmy go rozegrać - mówił Jacek Ziarkowski, napastnik Odry.

Źródło: Gazeta.pl

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2004/05

Ruch Chorzów 2004-07-10 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-07-13 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:0  Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2004-09-04 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2