Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.

Ruch

Relacja z meczu w warszawskim dwutygodniku Ruch
W dn. 2 b.m. odbyło się we Lwowie zmierzanie w nożnej drużyn z Krakowa i Lwowa, a mianowicie Pogoni I oraz Cracovii. Wynik ostateczny wyraża się w 2:1 na rzecz Pogoni.
Źródło: Ruch nr 9 z 11 maja 1909

"Ze sportu footballowego" -
Przegląd Sokoli

Ze sportu footballowego

Relacja z meczu dwutygodniku Przegląd Sokoli
Dnia 2. maja odbył się we Lwowie na boisku Klubu sportowego "Pogoń“ matach footballowy pomiędzy „Cracovią“ a „Pogonią".

Matsch ten wzbudził tern większe zainteresowanie, że obydwie drużyny rozegrały w tym sezonie matsch z „Wisłą" w stosunku 1:1. Matsch wykazał, że „Pogoń" jest drużyną cięższą od „Cracovii“, ta ostatnia natomiast posiada lepszy i lepiej zgrany materyał, potrafi lepiej kombinować, a w podawaniu piłki trzyma się zasady angielskiej niskiego pasowania, unikając rzutów górnych, źle obliczonych i fałszujących.
Tempo gry było ostre.
Kilka ataków „Cracovii“ spełzło na niczem wskutek energicznej obrony ze strony „Pogoni®, która nadużywa stanowczo swej przewagi fizycznej.
W pierwszej połowie uzyskuje „Pogoń" bramkę, korzystając z zamieszania, wynikłego z niepotrzebnych nawoływań „of said". Druga połowa przynosi Lwowiakom drugi punkt w 12. minucie.
Od tej chwili atakuje „Cracovia“ bez przerwy bramkę „Pogoni", przyczem zajmujące i pięknie kombinowane ataki nie zostały należycie wyzyskane przez „Cracovię“.
W 25. m. uzyskuje „Cracovia“ bramkę, a gra kończy się stosunkiem 2:1 na korzyść „Pogoni".
Funkcyę sędziego pełnił członek „Pogoni" p. Dudryk, wykazując wprawdzie wiele dobrej woli, lecz brak rutyny i stanowczości. Zauważyć należy, że na sędziów granicznych powinni być wybierani ludzie starsi, bezstronni, a nie trzynastoletni uczniowie gimnazyalni.

Matsch rewanż odbędzie się w najbliższym czasie w Krakowie.
Źródło: Przegląd Sokoli nr 11 z 1 czerwca 1909