1953-12-06 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 5:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
stadion Ogniwa, niedziela, 6 grudnia 1953, 11:15

Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków

5
:
1

(3:0)Herb_Wisła Kraków
bramki Bramki
Wilczkiewicz x3
Dudoń
Warzusiak
Kolaba


Opis meczu

"Najważniejsze na meczu Ogniwo—Gwardia" -
Dziennik Polski

Najważniejsze na meczu Ogniwo—Gwardia

Po prostu podobna historia jak na niedzielnych „derbach" Ogniwo— Gwardia w Krakowie. Tu też gra w polu była długimi okresami niemalże równorzędna, a wynik brzmiał 5:1 dla Ogniwa (!) , Zadecydował brak Szczurka i Kohuta w Gwardii, a obecność... Pajora i Kaszuby w Ogniwie, no i wyjątkowo skuteczna gra ataku Ogniwa.

— Gdyby jeszcze byli u nas „albańczycy" Gędłek i Rajtar to ho, ho — odgrażali się rozanimowani sympatycy Ogniwa. Składy, wyniki, poziom — wszystko to ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsze widzieliśmy przed meczem: piękny, miły i niespotykany dotąd w stosunkach obu rywali gest, jakim było wręczenie bramkarzowi Gwardii Jurewiczowi upominku i kwiatów przez kierownictwo Ogniwa. Zasłużonemu mistrzowi sportu dziękował za wieloletnią wzorową postawę w gorących zazwyczaj derbach Krakowa dr Izdebski, życząc mu powodzenia w przyszłej pracy wychowawczej.

Jurek zagrał do przerwy "puścił" 3 bramki (oczywiście nie w rewanżu za kwiaty) i pożegnał się także i z boiskiem Ogirwa. Czy na zawsze? Wszechwiedzący prezes Kądziołką twierdzi, że Jurowicz, jak Solski, nie może przestać grać.
Źródło: Dziennik Polski nr 292 z 8 grudnia 1953 [1]


Przegląd Sportowy

Relacja z Przeglądu Sportowego
Bramki dla Ogniwa zdobyli Wilczkiewicz -3, Dudoń i Warzyniak po 1, dla Gwardii – Kotaba.
Towarzyski mecz piłkarski dwóch drużyn I ligowych wykazał znaczną poprawę formy Ogniwa, a dalszy jej spadek w Gwardii. Wystąpiła ona do meczu tego bez Szczurka i Konuja, a po przerwie grała również bez Jurowicza. Ogniwo wystąpiło z Pajorem i Kaszubą, zawodnikami b. OWKS a swoimi wychowankami, którzy należeli do najlepszych na boisku. Specjalnie wyróżnił się Pajor, który w pierwszym okresie gry obronił brawurowo szereg ostrych strzałów.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 102 z 7 grudnia 1953 [2]


"Towarzyshie spotkanie" -
Gazeta Krakowska

Towarzyshie spotkanie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W niedzielę na stadionie Ogniwa w Krakowie rozegrano towarzyskie spotkanie piłkarskie dwóch lokalnych rywali — Ogniwo—Gwardia. Tym razem Ogni¬wo wygrało 5:1 (3:0).

W drużynie zwycięzców wystąpił: Kaszuba i Pajor, którzy powrócili do swych macierzystych kół. Obie drużyny zagrały w osłabionych składach — Gwardia bez Kohuta i Szczurka, Ogniwo bez Gędłka i Rajtara.
Bramki dla Ogniwa uzyskali: Wilczkiewicz 3, Dudoń i Wawrzusiak. Dla Gwardii honorowy punkt zdobył Kotaba.

Zawody prowadził ob. Olewski. Widzów ok. 3.000.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 291 z 7 grudnia 1953