1953-05-31 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 2:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Górnik Radlin

Trener:
Alojzy Sitko
pilka_ico
I liga , 8 kolejka
Radlin, niedziela, 31 maja 1953

Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków

2
:
0

(0:0)Herb_Cracovia

Trener:
Marian Łańko
Skład:
Budny
Warzecha
Grzegoszczyk
Pytlik
Zdrzałek
Sachs
Węglorz
Bożek (Kurzeja)
Schleger
Moj
Wiśniowski

Ustawienie:
3-2-5

Sędzia: M. Walczak z Łodzi
Widzów: 2 500

bramki Bramki
T. Bożek (56')
Wiśniowski (80')
1:0
2:0
Skład:
Hymczak (30’ Kościołek)
W. Gędłek
Dudek (48’ Pawlikowski)
Słaboszowski
Mazur
M. Kolasa
Glimas
Dudoń
M. Wilczkiewicz
Radoń
Wawrzusiak

Ustawienie:
3-2-5Opis meczu

Przegląd Sportowy

W przekroju całego meczu gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, przewyższali wyraźnie gości odnosząc w efekcie zasłużone nie budzące żadnych zastrzeżeń zwycięstwo. Ale trzeba też powiedzieć, że Górnik miał tym razem ułatwione zadanie, bowiem Ogniwo zagrało na bardzo słabym poziomie walcząc bez zaciętości i wiary we własne siły. Rażąca u krakowian była powolność wszystkich niemal zawodników, z reguły przegrywających pojedynki biegowe.

Opuszczenie boiska przez Hymczaka po kontuzji odniesionej na skutek rzucenia się Szlegerowi na nogi nie tłumaczy porażki, bowiem Kościółek bronił bez zarzutu i puszczonych bramek nie mógł obronić. Pierwszą zdobył Bożek, wykorzystując nieporozumienie obrońców, druga zaś była dziełem Wiśniowskiego, który przedarł się przez formacje defensywne i z bliskiej odległości strzelił nieuchronnie.

Poziom meczu nie był najlepszy, ale za to przebieg gry, która stała pod znakiem zdecydowanej przewagi Górnika, był dość ciekawy, mimo jednostronnych ataków przeprowadzanych przez zespół gospodarzy. U zwycięzców wyróżnił się Warzecha, Grzegoszczyk w obronie, obaj pomocnicy Zdrzałek i Sachs oraz napastnicy Wiśniowski i Szleger. W drużynie krakowskiej ambitnie grał Gędłek, Radoń i Dudoń.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 48 z 1 czerwca 1953 [1]