1953-06-21 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 0:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Marian Łańko
pilka_ico
I liga , 11 kolejka
Kraków, niedziela, 21 czerwca 1953, 18:00

Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa

0
:
3

(0:2)Herb_Legia Warszawa

Trener:
Wacław Kuchar
Skład:
Hymczak
W. Gędłek
Dudek
Słaboszowski
Mazur
M. Kolasa
Cywicki
Dudoń
M. Wilczkiewicz
Rajtar
Glimas

Ustawienie:
3-2-5

Sędzia: Marian Nalepa
Widzów: 10 000

bramki Bramki
0:1
0:2
0:3
Jankowski (40')
Szymborski (41')
Szymborski (55')
Skład:
Szymkowiak (Koźlik 24')
Polak
Orłowski
Budziński
Wieczorek
Bieniek
Pulikowski
Jankowski
Szymborski
Olejnik
Cehelik

Ustawienie:
3-2-5Opis meczu

Przegląd Sportowy

Kryzys w drużynie Ogniwa pogłębia się. Jeśli poprzednie mecze przegrywała drużyna krakowska po wyrównanej walce to tym razem nie zasłużyła nawet na honorowa bramkę. Nie mogła też jej zdobyć mimo kilku doskonałych pozycji, przy czym na przeszkodzie stanęło niedołęstwo własnych napastników, częściej niż dobra gra Szymkowiaka.

Drużyna warszawska, stanowiąca wyrównany, dobry technicznie i kondycyjnie zespół, panowała niepodzielnie na boisku. Mniej więcej od 55 minuty gry tj. od chwil zdobycia trzeciej bramki, mając zapewnione wysokie zwycięstwo wojskowi grali raczej na pokaz niż skutecznie. Szymkowiak, który od momentu kontuzji mógł zaledwie 2-3 razy popisać się brawurowymi paradami oraz Orłowski, Wieczorek i Jankowski byli w zespole warszawskim najlepszymi. U pokonanych o ligowym poziomie mogla świadczyć tylko, przez niektóre momenty, gra Dudka, Słaboszewskiego uraz Mazura i Kolasy.
Z przebiegu gry trzeba podkreślić, że CWKS zdobył dwie bramki w ciągu zaledwie 1 minuty, na krótko przed zmianą pól, przy czym zarówno strzelcy (Jankowski i Szymborski) jak i wykładający im piłki da strzału Cehelik i Pulikowski zagrali wprost popisowo.

Wynik meczu ustalił Szymborski przyjmując dobre podanie Pulikowskiego, strzelając z bliska i nie do obrony
Źródło: Przegląd Sportowy nr 54 z 22 czerwca 1953 [1]


"Siódma porażka piłkarzy Ogniwa Kr." -
Gazeta Krakowska

Siódma porażka piłkarzy Ogniwa Kr.

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Krakowskie Ogniwo nie wykorzystało ostatniej szansy w wiosennej rundzie na wydobycie się z dwunastego miejsca w tabeli i stracili wczoraj dalsze dwa punkty, przegrywając z CWKS 0:3 (0:2). CWKS mimo wygranej zademonstrował grę na przeciętnym poziomie, wykorzystał jednak przytomnie błędy defensywy Ogniwa, zdobywając łatwo zwycięskie bramki.

Obrona CWKS wkraczając zdecydowanie, bez większego wysiłku likwidowała anemiczne ataki gospodarzy, a kilka niegroźnych strzałów obronił pewnie Szymkowiak nasz reprezentacyjny bramkarz w ciągu meczu uległ dwukrotnej kontuzji. Pierwszy raz przed pauzą podczas zderzenia z Dudoniem. a drugi raz po przerwie, gdy Glimas kopnął go w bok w momencie rzutu na piłkę.

Atak Ogniwa grający zresztą jak i cała drużyna bardzo słabo, nadrabiał braki w wyszkoleniu i umiejętnościach strzeleckich ostrą grą. W linii tej brak było Radonia, który wyróżnił się przed tygodniem w spotkaniu z OWKS. Zamiast niego zagrał Wilczkiewicz. najsłabszy zawodnik w tej formacji. Zamiana skrzydłowych Pawłowskiego na Cywickiego i Wawrzusiaka na Glimasa nie wniosła nic nowego. Obaj zagrali bardzo słabo. Do pzrzerwy nieżle wypadli Rajtar w ataku. Kolasa w pomocy oraz Dudek i Słaboszcwski w obronie. Po pauzie tylko Kolasa i Słaboszewski mieli okresy niezłej gry.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 147 z 21 czerwca 1953