Piech (91' Starzyński)

4-5-1

"Liga: Cracovia – Ruch 0:2" -

Liga: Cracovia – Ruch 0:2

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Wisłą Kraków w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiło pięć zmian. Miejsce Nykiela, Puzigaćy, Struny, Ntibazonkizy i van der Biezena zajęli Kosanović, Suart, Budziński, Steblecki i Matulevicius.

Już w pierwszej minucie meczu Cracovia mogła zdobyć bramkę. Po akcji Budzińskiego i jego prostopadłym podaniu do Matuleviciusa Litwin znalazł się za plecami obrońców jednak z dziesięciu metrów strzelił nad bramką Peskovića. W dziesiątej minucie Matulevicius wrzucił piłkę na ósmy metr do wbiegającego Visnakovsa, ale reprezentant Łotwy nie zdołał sięgnąć piłki. W 15 minucie ponownie Matulevicius zagroził bramce Ruchu strzelając mocno i celnie zza linii pola karnego, ale Pesković pewnie obronił.

W 22 minucie na linii pola karnego faulowany był Matulevicius, a piłka po strzale Boljevića z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Cały czas Cracovia miała przewagę i gra toczyła się głównie na połowie Ruchu, który praktycznie ani raz nie zagroził bramce Kaczmarka. Jedynie w 25 minucie Kaczmarek wybiegiem uprzedził Piecha, a w 45 minucie obronił strzał Straki.

W przerwie meczu trener Kafarski dokonał jednej zmiany. Miejsce Kosanovića zajął debiutujący w Ekstraklasie Bruno Żołądź. Po tej zmianie miejsce na środku obrony obok Radomskiego zajął Sławomir Szeliga.

W 49 minucie Sławomir Szeliga popisał się znakomitą indywidualną akcją i po minięciu trzech rywali celnie dośrodkował, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po chwili bliscy zdobycia byli goście, gdy Piech strzelił tuż obok słupka bramki Cracovii. W 60 minucie ponownie Piech po prostopadłym podaniu przedostał się za plecy obrońców Cracovii lecz strzelił w boczną siatkę bramki.

W 63 minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową z 5 metrów uderzył celnie Arkadiusz Piech. 0:1.

W 69 minucie Cracovia przegrywała już 0:2. Rzut wolny z 18 metrów wykonywał Marek Zieńczuk. Piłka trafiła w mur i wróciła do Zieńczuka, który ponownie strzelił – tym razem celnie...

W 70 minucie druga zmiana w Cracovii. Trener Kafarski wprowadził do gry Sebastiana Szałachowskiego, który zastąpił Sebastiana Stebleckiego. Siedem minut później Rok Straus zastąpił Vladimira Boljevića.

Koniec meczu... To szesnasta porażka Cracovii w tym sezonie.
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 03 maja 2012 [1]

"Pokazali, że można inaczej" -

Pokazali, że można inaczej

Cracovia pożegnała się ze swoimi kibicami porażką, ale i tak zebrała brawa. Z walczącym o mistrzostwo.

Ruchem zagrała całkiem nieźle, co nie zmienia faktu, że ekstraklasa wyprowadza się z ul. Kałuży przynajmniej na rok. Dla Cracovii mecz z Ruchem Chorzów nie miał kapitalnego znaczenia, jedynie takie, że w razie wygranej i korzystnego wyniku w Łodzi (brak wygranej ŁKS) mogła awansować na przedostatnie miejsce w tabeli.

Ruch zaś walczy o mistrzostwo Polski, więc dla niego było to kluczowe spotkanie. Był to ostatni mecz Cracovii W tym sezonie na swoim stadionie, więc kibice głośno dali wyraz temu, kogo winią za spadek: „Każdy to powie, Filipiak nisz-czy Cracovię” i „Jakub Tabisz musi odejść” - zaśpiewano jeszcze przed meczem, wyrażając wotum nieufności wobec prezesa i wiceprezesa klubu. Potem jednak żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Ntibazonkiza, Van der Biezen, Nykiel, Grzelak i Suworow, pole manewru zostało więc mocno ograniczone, ale efekt był dobry, bo kibice zobaczyli wreszcie Cracovię walczącą i ambitną.

W 24 min Boljević był bliski szczęścia, ale z rzutu wolnego z 17 m trafił w poprzeczkę. W rewanżu Kaczmarek musiał ratować „Pasy”, obronną ręką wychodząc z pojedynku z Piechem. Po przerwie na boisko wszedł Bruno Żołądź i był to dla niego debiut w ekstraklasie. W 63 min goście zdobyli bramkę. Z wolnego dośrodkowa! Straka, a celną główką popisał się Piech. Po chwili Zieńczuk dobił, ,Pasy”, dobijając swój strzał z wolnego.

Kibiców Cracovii interesuje przede wszystkim to, w jakim składzie i z jakim trenerem zespół przystąpi do przyszłego sezonu. Po meczu derbowym dyrektor Cracovii Radomir Szaraniec zapewniał, że w najbliższych dniach zbierze się zarząd klubu. -Wcześniej niemogliśmy się spotkać, profesor odbierał odznaczenie - mówił Szaraniec. Na razie nie mogę przekazać żadnej wiadomości odnośnie trenera czy składu. Proszę o cierpliwość.

Trener Tomasz Kafarski pod- pisując kontrakt na 1,5 roku, liczył się z tym, że może przyjdzie mu pracować w I fidze. Ale czy z tym liczył się też zarząd? W końcu zatrudniano trenera do tego, by utrzymał zespół w ekstraklasie, a to się nie udało. Kto może opuścić „Pasy”? W pierwszej kolejności ci, którym kończą się 30 czerwca kontrakty, a więc Arkadiusz Radomski i Mateusz Bartczak. Mimo ważnych umów trzeba liczyć się z odejściem Saidiego Ntibazonkizy, Aleksejsa Visnakovsa czy Aleksandara Suworowa.

Nie wiadomo, co będzie z piłkarzami, którzy byli wypożyczeni do krakowskiego zespołu z innych klubów. Dotyczy to Czecha Jana Hoska (Cracovia ma prawo pierwokupu z FK Teplice), Marcina Budzińskiego (Arka Gdynia), Sebastiana Szałachowskiego, Deivydasa Matuleviciusa (Żalgiris Wilno) czy Bartłomieja Grzelaka.

"Pasy” mają kilku piłkarzy wypożyczonych do innych klubów: Marcina Krzywickiego (Ruch Radzionków, kontuzjowany), Dawida Rupę (Kolejarza Stróże), Dawida Dynarka (Okocimski Brzesko), Krzysztofa Janusa (KS Polkowice). Wróci też Marian Jarabica z bułgarskiego Ludogorca Razgrad.

W „Pasach” szykuje się kolejna rewolucja
JACEK ŻUKOWSKI
Źródło: Dziennik Polski 4 maja 2012

Kary po meczu

Komisja Ligi zadecydowała o nałożeniu na klub Cracovia kary w wysokości siedmiu tysięcy złotych za zachowanie kibiców tego klubu (rzucanie przedmiotów i plucie w kierunku sędziego asystenta, szczególne natężenie wulgaryzmów) podczas meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia - Ruch Chorzów.

Źródło: Ekstraklasa.org [2]

Okołomeczowo; Cracovia - Ruch 2012

Mecze sezonu 2011/12

MŠK Žilina 2011-06-25 MŠK Žilina - Cracovia 0:0  Ruch Radzionków 2011-06-29 Cracovia - Ruch Radzionków 0:2  Piast Gliwice 2011-07-02 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Korona Kielce 2011-07-06 Cracovia - Korona Kielce 1:0  FC Zwolle 2011-07-09 FC Zwolle - Cracovia 0:1  Zulte Waregem 2011-07-12 Zulte Waregem - Cracovia 2:1  CSKA Sofia 2011-07-16 CSKA Sofia - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-07-23 Cracovia - Ruch Chorzów 1:2  Korona Kielce 2011-07-30 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Legia Warszawa 2011-08-07 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Lechia Gdańsk 2011-08-14 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2011-08-21 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Zagłębie Lubin 2011-08-26 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2011-09-02 Cracovia - MFK Ružomberok 0:0  ŁKS Łódź 2011-09-11 Cracovia - ŁKS Łódź 0:1  Cracovia_herb 2011-09-14 Cracovia - Cracovia (ME) 8:0  Śląsk Wrocław 2011-09-18 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Piast Gliwice 2011-09-21 Piast Gliwice - Cracovia 0:3  Górnik Zabrze 2011-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2011-10-01 Cracovia - Lech Poznań 0:3  Górnik Zabrze 2011-10-07 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2011-10-14 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-10-24 Cracovia - Polonia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2011-10-29 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Wisła Kraków 2011-11-06 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Ruch Chorzów 2011-11-09 Ruch Chorzów - Cracovia 2:1  Ruch Chorzów 2011-11-19 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0  GKS Bełchatów 2011-11-27 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 2:1  Korona Kielce 2011-12-03 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Legia Warszawa 2011-12-10 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Cracovia_herb 2012 Trening Noworoczny  Warta Poznań 2012-01-18 Cracovia - Warta Poznań 1:1  Dinamo Tbilisi 2012-01-23 Cracovia - Dinamo Tbilisi 3:2  Real Balompédica Linense 2012-01-25 Real Balompédica Linense - Cracovia 1:1  Dynamo Kijów 2012-01-28 Dynamo Kijów - Cracovia 7:2  CSU Voinţa Sibiu 2012-02-03 Cracovia - CSU Voinţa Sibiu 3:0  CS Mioveni 2012-02-05 Cracovia - CS Mioveni 0:0  Diósgyőri VTK 2012-02-08 Cracovia - Diósgyőri VTK 1:1  Lechia Gdańsk 2012-02-18 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:1  Jagiellonia Białystok 2012-02-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:0  Zagłębie Lubin 2012-03-02 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:2  ŁKS Łódź 2012-03-09 ŁKS Łódź - Cracovia 2:2  Śląsk Wrocław 2012-03-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:0  Górnik Zabrze 2012-03-23 Cracovia - Górnik Zabrze 1:3  Garbarnia Kraków 2012-03-27 Cracovia - Garbarnia Kraków 2:2  Lech Poznań 2012-03-31 Lech Poznań - Cracovia 3:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-04-04 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  Polonia Warszawa 2012-04-16 Polonia Warszawa - Cracovia 2:1  Widzew Łódź 2012-04-20 Cracovia - Widzew Łódź 0:0  Wisła Kraków 2012-04-30 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Ruch Chorzów 2012-05-03 Cracovia - Ruch Chorzów 0:2  GKS Bełchatów 2012-05-06 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 2:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-05-16 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:5