4:22 Söder (Tornberg, Bergdahl)
7:13 Dahlström (Söder, Modigs)
11:18 Manusson (Söder, Tornberg)

57:44 Falk (Forsling)

33 min. (w tym Kalus 5+20) 8 min.

Docler Cup: Porażka Pasów

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli turniej Docler Cup od porażki 2:4 z Kallinge Ronneby IF. Podopieczni Rudolfa Rohaczka przyjechali na Węgry w ostatniej chwili i wyszli na mecz prosto z autobusu.

- Autokar Pasów został zatrzymany przez policję. Stąd właśnie opóźnienie - informowałArkadiusz Lassota,nasz fotoreporter, który również pojechał na Węgry.

Szwedzi już po dwunastu minutach prowadzili 3:0, ale jeszcze w pierwszej tercji straty zmniejszył Karel Richter. Krakowianie starali się pójść za ciosem, ale kontaktowego gola zdobyli dopiero w 48. minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Kisielewski.

Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do zawodników Kallinge Ronneby IF, którzy po uderzeniu Frederika Falka zdobyli czwartego gola i ustalili wynik spotkania na 4:2.

W barwach Pasów testowanych było dwóch nowych zawodników: ukraiński obrońca Kostiantyn Riabenko i słowacki napastnik Martin Filo. Pierwszy z nich ma 31 lat i w poprzednim sezonie występował w barwach Sokiła Kijów i kazachskiego Bejbarysu Atyrau. Z kolei Filo grał w Königsborner JEC (trzeci poziom rozgrywkowy w Niemczech, 28 meczów, 17 bramek i 20 asyst), a ostatnio nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego GKS-u Tychy.

W drugim meczu Rapaces Gap pokonał Dab.Docler 5:2 (0:0, 0:0, 5:2).

Jutro rywalem Pasów będą gospodarze - Dab.Docler HK. Początek spotkania o godzinie 20.00.