1922-04-09 Cracovia II - Wawel Kraków 2:0
1922-04-09 Cracovia III - Jutrzenka III Kraków 1:1

Inny mecz tego dnia

Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
W serji rozgrywek o mistrzostwo klasy A okręgu krakowskiego, przyszło wczoraj do spotkania obu powyższych drużyn. – Sturm, mając się zmierzyć z mistrzowską drużyną Polski, wystąpił w swoim najsilniejszym składzie. W ataku Cracovii grał zamiast Kotapki Chruściński, miejsc zaś Popiela w bramce zajął Palik. Skład zatem obu drużyn przedstawiał się następująco:

(...)

Grę rozpoczyna Cracovia, przeprowadzając już w pierwszej minucie ładny atak, zakończony strzałem Kałuży, obronionem przez bramkarza Sturmu. Odtąd przez dziesięć minut gra toczy się otwarta – goście podprowadzają kilka razy piłkę pod bramkę miejscowych, zawsze atoli bezskutecznie. Teraz biało-czerwoni zaczynają wydatnie pracować i biorą inicjatywę w swoje ręce. Raz po razu przeprowadzają oni doskonale skombinowane ataki i zagrażają poważnie bramce Sturmu. Gra, aż do pauzy toczy się wyłącznie na połowie gości i to przeważnie na ich polu karnem. Ataków swoich jednak Cracovia nie wyzyskuje, a to albo wskutek nieumiejętności strzelania swoich napastników, albo też dzięki dobrej obronie Sturmu, szczególnie bramkarza. Dziesiątki niemal pewnych sutuacyj idzie w ten sposób na marne, lub kończy się na bezowocnych rzutach z rogu.

Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Cracovia nie schodzi z pola karnego Sturmu, lecz dopiero w 22 minucie, po rzucie z rogu pakuje Kałuża głową piłkę w siatkę. W następnej zaraz minucie silny strzał Koguta łapie bramkarz Konkol, ale już poza linją bramkową. Następuje dalsza serja ataków biało-czerwonych oraz rzutów z rogu, strzały natomiast naszych napastników grzęzną w rękach przytomnego bramkarza lub idą w aut. Sporadyczne, zresztą bardzo rzadkie wypady Sturmu niweczy obrona lub pomoc Cracovii. – Wreszcie w 34 minucie z ładnej centry Zimowskiego chwyta piłkę Kałuża i ostrym strzałem pakuje ją po raz ostatni w bramkę gości. Wynik mimo dalszych ataków biało-czerwonych do końca nie ulega zmianie. Stosunek rzutów z rogu 13:0 na korzyść Cracovii.

Sędziował p. Adamski.

Gra zapowiadała wynik cyfrowo lepszy dla Cracovii. Nadzieje jednak zawiodły, a to dzięki zupełnemu brakowi celowych strzałów na bramkę. Szczególnie obaj łącznicy biało-czerwoni zmarnowali wiele starannie wypracowanych pozycyj. Kombinacja natomiast Cracovii była bez zarzutu. Znać było wielkie zrozumienie i doskonałą współpracę całej drużyny.

Ze Sturmu najlepszym bezsprzecznie na boisku był zwinny i przytomny bramkarz Konkol, który uratował wiele niebezpiecznych sytuacyj. – Obrona, jak również i pomoc pracowały wydatnie. O ataku trudno jest cośkolwiek powiedzieć, gdyż nie miał on wczoraj sposobności wykazania poziomu swej gry. Zawody na ogół toczyły się poprawnie. Jedynie w 20 minucie po pauzie, wskutek zderzenia się z Frycem został potrącony lewy skrzydłowy Sturmu tak, że musiał boisko opuścić.

Elka.
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 5 z 10 kwietnia 1922

Niedzielny match powinien być dla mistrza Polski groźnem memento.. Podobnie chaotycznej, bezmyślnej gry u "Cracovii" nie pamiętają bywalcy matchowi chyba od szeregu lat. Dwa punkty w mistrzostwie, wprawdzie uratowane, ale sława silnie zachwiana, a publiczność lubi być kapryśna, trudno zdobyć jej łaski, lecz nierównie łatwiej je utracić. Widz odnosi wrażenie, że drużynie białoczerwonych czegoś brakuje: niby pojedynczy gracze są przeważnie dobrzy, a jednak całość szwankuje niepokojąco. Czyżby opieszałość w treningu, błogi spoczynek na laurach, czy zmanierowanie? - Przebieg gry nieciekawy, raczej przynoszący uczucie smutnego zawodu. Sturm broni się dzielnie, a chwilami zagraża nawet poważnie bramce przeciwnika, ma bardzo dobrego bramkarza i kapitalną prawą pomoc. Dopiero na 20 minut przed końcem "Cracovia" zbiera się na ambicję i pokazuje parę pięknych kombinacyj w swoim właściwym stylu. Bramki strzelili: Kałuża 2, Kogut 1. Stosunek rogów 13:0 na korzyść "Cracovii" tem jaskrawiej wyraża nikłość wygranej. Boisko "Makkabi". Sędzia p. Adamski dobry. Frekwencja publiczności średnia.

Źródło: Przegląd Sportowy nr 15 (48) z 14 kwietnia 1922 [1]

Mecze sezonu 1922

Pogoń Katowice 1922-02-19 Pogoń Katowice - Cracovia 2:8  Pogoń Katowice 1922-02-26 Cracovia - Pogoń Katowice 5:0  Union Žižkov 1922-03-04 Union Žižkov - Cracovia 2:1  Slavia Praga 1922-03-05 Slavia Praga - Cracovia 5:0  Jutrzenka Kraków 1922-03-12 Cracovia - Jutrzenka Kraków 8:0  BBSV Bielsko 1922-03-19 BBSV Bielsko - Cracovia 0:3  Moravská Slavia Brno 1922-03-25 Cracovia - Moravská Slavia Brno 4:3  Moravská Slavia Brno 1922-03-26 Cracovia - Moravská Slavia Brno 1:3  Wisła Kraków 1922-04-02 Wisła Kraków - Cracovia 1:1  Sturm Bielsko 1922-04-09 Cracovia - Sturm Bielsko 3:0  Törekvés Budapeszt 1922-04-16 Cracovia - Törekvés Budapeszt 1:3  Törekvés Budapeszt 1922-04-17 Cracovia - Törekvés Budapeszt 2:0  Makkabi Kraków 1922-04-23 Cracovia - Makkabi Kraków 0:1  Jutrzenka Kraków 1922-04-30 Jutrzenka Kraków - Cracovia 2:3  Pogoń Lwów 1922-05-07 Pogoń Lwów - Cracovia 3:0  Lechia Lwów 1922-05-08 Lechia Lwów - Cracovia 0:11  Jutrzenka Kraków 1922-05-21 Cracovia - Jutrzenka Kraków 4:0  Budapesti TC 1922-06-04 Cracovia - Budapesti TC 1:1  Union Žižkov 1922-06-05 Cracovia - Union Žižkov 0:1  BBSV Bielsko 1922-06-11 Cracovia - BBSV Bielsko 4:0  Sturm Bielsko 1922-06-18 Sturm Bielsko - Cracovia 0:6  Wisła Kraków 1922-06-25 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Makkabi Kraków 1922-06-29 Makkabi Kraków - Cracovia 1:8  SK Hodonín 1922-07-08 SK Hodonín - Cracovia 2:2  Moravská Slavia Brno 1922-07-09 Moravská Slavia Brno - Cracovia 0:0  Ruch Chorzów 1922-07-29 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 2:8  Ruch Chorzów 1922-07-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 0:7  Vasas Budapeszt 1922-08-05 Cracovia - Vasas Budapeszt 1:4  Vasas Budapeszt 1922-08-06 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:1  WKS Lublin 1922-08-12 WKS Lublin - Cracovia 1:7  WKS Lublin 1922-08-13 WKS Lublin - Cracovia 0:6  Slavia Koszyce 1922-08-15 Cracovia - Slavia Koszyce 2:0  Budapesti TC 1922-08-19 Cracovia - Budapesti TC 2:1  Budapesti TC 1922-08-20 Cracovia - Budapesti TC 1:0  Pogoń Lwów 1922-08-27 Pogoń Lwów - Cracovia 3:2  BBSV Bielsko 1922-09-02 BBSV Bielsko - Cracovia 2:1  BBSV Bielsko 1922-09-03 BBSV Bielsko - Cracovia 0:0  Pogoń Lwów 1922-09-10 Cracovia - Pogoń Lwów 4:1  Makkabi Kraków 1922-09-17 Cracovia - Makkabi Kraków 1:0  Admira Wiedeń 1922-09-23 Cracovia - Admira Wiedeń 4:3  Admira Wiedeń 1922-09-24 Cracovia - Admira Wiedeń 2:0  Jutrzenka Kraków 1922-10-08 Cracovia - Jutrzenka Kraków 3:0  Floridsdorfer Wiedeń 1922-10-14 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 1:3  Floridsdorfer Wiedeń 1922-10-15 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 6:1  Polonia Warszawa 1922-10-22 Polonia Warszawa - Cracovia 3:3  Warta Poznań 1922-10-29 Warta Poznań - Cracovia 1:2  Wawel Kraków 1922-11-12 Cracovia - Wawel Kraków 0:2  Krakowianka Kraków 1922-11-19 Cracovia - Krakowianka Kraków 6:1  Makkabi Kraków 1922-11-26 Makkabi Kraków - Cracovia 0:1  Servette Genewa 1922-12-31 Servette Genewa - Cracovia 1:1