1:1
1:2
6:58 Gruszka (Dziubiński, Dam. Kapica)

25:12 Dan. Kapica (Michalski)

27 min. (w tym 5+20 Dąbkowski) 8 min.

Górale górą

Drugi mecz sezonu przyniósł pierwszą porażkę. Po ciekawym i wyrównanym spotkaniu Pasy przegrały małopolski klasyk. To pierwsza porażka z nowotarżanami po siedmiu kolejnych ligowych zwycięstwach."

Mecz z Podhalem okazał się pierwszą poważną konfrontacją w nowym sezonie ligowym i pokazał, że wśród biało-czerwonych w naprawdę wysokiej formie jest jedynie Rafał Radziszewski. Szarotki w końcu zestawiły ciekawą drużynę i wygląda na to że w nadchodzącym sezonie mogą włączyć się do walki z czołówką. To się jednak okaże dopiero w trakcie sezonu a tymczasem, w pierwszej derbowej potyczce to goście przez pełne dwie tercje byli na lodzie groźniejsi i właściwie tylko dzięki świetnej postawie „Radzika” utrzymywał się wynik na styku.

Goście objęli prowadzenie w 7. minucie. Na solowy przebój zdecydował się najlepszy wśród przyjezdnych Dziubiński. Strzał środkowego pierwszej piątki gości „Radzik” odbił parkanem ale wobec dobitki Gruszki był już bezradny. Wyrównanie padło w drugiej tercji. Jeden jedyny raz w meczu błysnął Grzegorz Pasiut, który po profesorsku wyłożył gumę Kalusowi i Czech bez problemu trafił na pustaka. Jednak goście odpowiedzieli po niespełna trzydziestu sekundach. Michalski dograł krążek zza bramki do najeżdżającego Daniela Kapicy i ten trafił z trzech metrów. W 35. minucie Dąbkowski zranił kijem Sulkę i sędziowie ukarali gracza Pasów karą meczu.

Cracovia przejęła inicjatywę dopiero w trzeciej części gry i w samej końcówce trwało już istne oblężenie bramki strzeżonej przez Ondreja Raszkę. Były bramkarz Pasów w nowotarskiej bramce nie dał się pokonać nawet w ostatniej minucie, kiedy trener Rohaček wycofał bramkarza. Tym samym po serii siedmiu kolejnych ligowych zwycięstw z Podhalem przyszła porażka.

W piątek 3 października Cracovia zagra na wyjeździe z Naprzodem, a kolejny mecz w Krakowie zaplanowano na niedzielę 5 października. Od 18,30 zagramy z Ciarko PBS Bank Sanok.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 30 września 2014 [1]

"Porażka z "Szarotkami"" -

Porażka z "Szarotkami"

Comarch Cracovia przegrała w 3. kolejce Polskiej Hokej Ligi z Podhalem Nowy Targ 1:2, bohaterem meczu został bramkarz przyjezdnych - Ondřej Raszka, który w przeszłości występował również w Krakowie.

Od samego początku zawodów na pierwszoplanowe postacie wyrośli bramkarze obu ekip. Zarówno Rafał Radziszewski w krakowskiej jak i Ondřej Raszka w nowotarskiej bramce spisywali się bez zarzutów. Pierwsi sposób na golkipera znaleźli przyjezdni. W 7. minucie Dariusz Gruszka dobił strzał Krystiana Dziubińskiego i Podhale objęło prowadzenie. Podrażnieni krakowianie ruszyli do zdecydowanych ataków, ale Raszka nie dawał się pokonać.

II tercja dobrze zaczęła się dla zawodników Rudolfa Rohačka! Grzegorz Pasiut idealnie wyszukał pod bramką Marka Kalusa, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować gumę do siatki! Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa - Daniel Kapica z bliska wepchnął krążek i Szarotki ponownie wyszły na prowadzenie. W tej odsłonie miały miejsce jeszcze co najmniej dwa wydarzenia warte odnotowania. Kara meczu dla Bartosza Dąbkowskiego za zranienie przeciwnika oraz słupek, który uratował Radziszewskiego po strzale Dziubińskiego.

Na trzecią odsłonę Pasy wyszły przegrywając 1:2 i od razu ruszyły z nastawieniem odrobienia strat. Chwilę po rozpoczęciu tercji bliski wyrównania był Tomasz Kozłowski, jednak się nie udało. Później próbował z niebieskiej Patryk Noworyta, ale jego bombę pięknie zatrzymał Raszka. Na nieco ponad minutę przed końcem z bramki zjechał Rafał Radziszewski i gospodarze zagrali z przewagą jednego zawodnika. Zabieg ten nie przyniósł rezultatu i Comarch Cracovia ostatecznie przegrała z Podhalem 1:2.