Sawicki
Strzyżowski

"Comarch Cracovia rozgromiona przez Ciarko PBS Bank KH Sanok" -

Comarch Cracovia rozgromiona przez Ciarko PBS Bank KH Sanok

Hokeiści Comarch Cracovii doznali prawdziwej klęski w piątkowej potyczce z aktualnym mistrzem Polski Ciarko PBS Bank KH Sanok. Pasy uległy drużynie z Podkarpacia aż 1:9. Co ciekawe aż trzy asysty zanotował bramkarz Bryan Pitton.

Sanoczanie już w 29. sekundzie objęli prowadzenie po uderzeniu Mike Dantona, któremu krążek przytomnie wycofał debiutujący Kris Hogg. Cracovia próbowała wyrównać jednak nadziewała się na skuteczne kontry rywali. W 15. minucie po uderzeniu Miroslava Zaťko, lot krążka zmienił Martin Vozdecký, a w 19. minucie w osłabieniu w sytuacji sam na sam Lukáš Endál podwyższył prowadzenie gości.

W drugiej odsłonie aktualni Mistrzowie Polski zdobyli kolejne cztery gole, rozwiewając nadzieję gospodarzy na zdobycie jakichkolwiek punktów w piątkowym spotkaniu. Będącego dzisiaj w kiepskiej dyspozycji Rafała Radziszewskiego pokonali jeszcze Richter, Sawicki, Šinágl i Cichy.

W ostatnich dwudziestu minutach ekipa z Podkarpacia kontrolowała spotkanie, zdobywając dwa gole, w tym jednego w liczebnym osłabieniu. Honorową bramkę dla Pasów zdobył w przewadze Marek Kalus. Bramka na 1:9 zdobyta przez Lukáša Endála była 200-tną bramką strzelą przez ekipę z Sanoka w tym sezonie.

Rzadko spotykaną statystykę zanotował Bryan Pitton, który zanotował aż trzy asysty w jednym spotkaniu.

- Zagraliśmy katastrofalnie jako cała drużyna. Tylko możemy przeprosić kibiców za taki występ. Zrobimy wszystko żeby się zrehabilitować w niedzielę z Jastrzębiem - mówił po meczu Damian Słaboń.
ŁP
Źródło: Hokej.net 13 lutego 2015 [1]

Mecz ustawiły dwie pierwsze bramki. Do zwycięstwa prowadzi w tej sytuacji jedna droga - strzelenie kontaktowego gola, ale to nam się nie udało. A jak już padła bramka na 4:0, to tego meczu z taką drużyną jak Sanok nie można było wygrać. Trzeba to spotkanie przeanalizować, poustawiać, bo to nowy zespół, więc eksperymenty w składzie muszą być. Tego meczu już nie zmienimy, dlatego musimy się przygotować na spotkanie w niedzielę.

Miroslav Fryčer, trener Sanoka

Myślę, że dzisiejszy wynik był bardzo dużą niespodzianką dla wszystkich. 9:1 w Krakowie to jest coś niesamowitego, drużyna zagrała bardzo dobrze. Różnica była w postawie bramkarzy. Normalnie Radziszewski broni znakomicie, a dzisiaj miał słabszy dzień i to właśnie była ta różnica. Zdobyliśmy trzy gole, a później kontrolowaliśmy przebieg meczu.

Źródło: Hokej.net [2]