2021-10-02 Cracovia - Stal Mielec 3:3

Mecz z ograniczonym udziałem publiczności (50% pojemności stadionu) z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

"Cracovia. W ślady Pellego muszą pójść inni piłkarze "Pasów"" -

Cracovia. W ślady Pellego muszą pójść inni piłkarze "Pasów"

W meczu 10. kolejki ekstraklasy Cracovia w sobotę o godz. 15 podejmuje Stal Mielec. „Pasy” będą zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Cracovia faworytem

Zwłaszcza po serii pięciu meczów, z których trzy zakończyły zwycięstwami (w tym ten ostatni, który „Pasy” wygrały 4:2 w Gliwicach z Piastem), a dwa remisami.

Trener Michał Probierz przed tym ostatnim spotkaniem asekurował się, mówiąc, że nie wiadomo, czy zagrają Marcos Alvarez i Michal Siplak. Ostatecznie obaj wystąpili. Teraz nie jest to oczywiste, czy obaj wybiegną na murawę.

- Borykamy się z Michalem Siplakiem – mówi trener Cracovii. - Miejmy nadzieję, że nie odnowił mu się uraz, ale ma problemy. Alvarez również. Zobaczymy po rozruchu. Reszta zawodników jest do mojej dyspozycji.

Pasy” mogą być dumne po ostatnim meczu, który zagrały perfekcyjnie.

- Wiele dobrych meczów graliśmy – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Rzeczywiście, trzeba przyznać, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Wejście w II połowę też mieliśmy dobre. Mogliśmy szybko rozstrzygnąć to spotkanie. Wcześniej nie wygraliśmy meczu z Piastem na jego boisku. Mówiłem, że zawodnicy muszą nabrać pewności siebie i dobrze, że tak zrobili.

Rozmowy z Pelle'em

Pierwszoplanową postacią tego spotkania był Pelle van Amersfoort. Najlepszemu piłkarzowi Cracovii kończy się kontrakt 30 czerwca 2022 r. Co robi Cracovia, by przedłużyć umowę?

Rozmawiamy, a rozmowy kontraktowe nigdy nie są łatwe – mówi szkoleniowiec, który jest jednocześnie wiceprezesem klubu. Skład z ostatniego meczu był optymalny. Jeśli mieliby nie zagrać teraz Siplak (dwie asysty w ostatnim meczu) i Alvarez (brał udział w bramkowej akcji) byłoby to spore osłabienie „Pasów”.

-Zmiennicy zaprezentowali się dobrze – podkreśla Probierz. - Oni uspokoili ten mecz. Loshaj i Rasmussen dali bardzo dobre zmiany, zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Zeszłoroczny beniaminek coraz mocniejszy

Do Krakowa przyjedzie zeszłoroczny beniaminek, który nie miał najlepszego startu w sezon – po trzech meczach miał na koncie punkt, ale teraz ma ich już 11, o „oczko” mniej od „Pasów”.

- Już w tamtej rundzie miała dobrą końcówkę – mówi Probierz. - Kilka razy pokazała się z dobrej strony. Adam Majewski jest spokojny, grał w piłkę na wysokim poziomie, uczy zawodników dobrego rozegrania. Drużna jest dobrze zorganizowana, łatwo przechodzi do kontrataku. Wzmocniła się, ma doświadczonych ligowców, to nie jest przypadkowy zespół. Kiedyś chciałem Tomasiewicza, jako junior był wyróżniającym się zawodnikiem, nie jest wysoki, a pokazywał, że umie grać.

W „Pasach” młodzież też chce odrywać znaczącą rolę, jak np. Karol Knap, który w ostatnich dwóch spotkaniach dochodził do bramkowych sytuacji.

- Zawodnicy mają czasem łatwiej, bo nie są rozpoznawani, rozszyfrowani – mówi szkoleniowiec. - Prezentuje się dobrze, to ciekawy piłkarz. Na razie jednak ofensywa „Pasów” opiera się na Pelle’em van Amersfoorcie. Strzelił 7 z 13 goli, jakie zdobyli krakowianie.

- Inni też zaczną strzelać – ma nadzieję Probierz. - Jeśli chodzi o Filipa Balaja to biorę go w obronę, chciałem mu pomóc, dać mu czas, by się w stu procentach wyleczył kolano. Wierzę, że i on da nam bramki, gdy będą mu dogrywać piłki.

Przyjedzie Budziński?

Latem do Stali odszedł Marcin Budziński, który był wiosną w Cracovii w drugiej drużynie, a wiosną dwa razu zagrał u Probierza. W Stali wystąpił w pierwszych pięciu meczach. Czy szkoleniowiec „Pasów” nie chciał go zostawić w swoim zespole?

- Budziński dostał ofertę ze Stali i to jest dobre dla niego – mówi szkoleniowiec. - Bardzo pomógł drugiej drużynie utrzymać się w III lidze, która miała kolosalne problemy. Wniósł wiele spokoju w grę młodych zawodników. Niech sobie radzi, potrafi grać w piłkę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 30 września 2021 [1]

podczas meczu; źródło zdjęcia: Gazeta Krakowska

"Cracovia - Stal Mielec 3:3. Emocje do końca, "Pasy" wróciły z dalekiej podróży" -
dziennikpolski24.pl

Cracovia - Stal Mielec 3:3. Emocje do końca, "Pasy" wróciły z dalekiej podróży

W meczu 10. kolejki ekstraklasy Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 3:3. Mecz dostarczył kibicom wielkich emocji.

Zwycięskiego składu się nie zmienia

Zwycięskiego składu się nie zmienia – z takiego założenia wyszedł trener Cracovii Michał Probierz i posłał do boju tę samą jedenastkę, która zwyciężyła w Gliwicach 1:0. Gospodarze zaczęli z wysokiego c, po przechwycie w środku pola na bramkę popędził Sergiu Hanca. Nie zdecydował się, i słusznie, na strzał tylko na podanie wzdłuż pola karnego do Michala Siplaka, którego w ostatniej chwili uprzedził Jonathan De Amo. To zapowiadało ogromne emocje i takie były. Kapitalny gol Hanki

W 7 min kapitalnym podaniem popisał się Marcos Alvarez, piłkę przyjął Sergiu Hanca przerzucił nad Mateuszem Żyrą i pewnym strzałem pokonał Rafała Strączka. Piłkarze „Pasów” ucieszyli się i zrobili happening – Rumun wrzucił do urny kartkę z numerem 166 co oznaczało numer projektu obywatelskiego na zagospodarowanie otoczenia stadionu Cracovii. Czyżby radość miejscowych trwała za długo? Chyba tak, bo w pierwszej akcji po wznowieniu gry mielczanie wyrównali. Fabian Piasecki podał do Maksymiliana Siteka, a ten świetnie zachował się w pobliżu pola karnego miejscowych, ograł Jakuba Jugasa i pewnym strzałem w róg bramki doprowadził do wyrównania.

Po kwadransie „Pasy” miały kapitalną okazję do ponownego objęcia prowadzenie – Hanka zwiódł Mateusza Żyrę, następnie Mateusza Matrasa, ale zamiast strzelać podawał i szansa przepadła. Stal nie przestraszyła się tej akcji, tylko sama atakowała – Mateusz Mak otrzymał piłkę w polu karnym od Krystiana Getingera, ładnie się odwrócił mimo asysty Mateja Rodina i strzałem po ziemi pokonał Hrosso. Hanca „szukał” swojej drugiej bramki – w 33 min uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie. Nieodpowiedzialny Rodin

W rewanżu goście mogli zdobyć trzecia bramkę. Fabian Piasecki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przerzucił piłkę nad Hrosso, ale Jugas w ostatniej chwili, wybił ja tuż sprzed pustej bramki! W 45 min doszło do starcia w polu karnym w którym Rodin trzymał Mateusza Matrasa. Sędzia analizował tę sytuację na VAR-ze i podyktował rzut karny. Pewnie z „jedenastki” strzelił Fabian Piasecki i było 1:3. Pierwszy gol Kakabadze

Trener Probierz dokonał dwóch zmian w przerwie, co ciekawe, ściągając Alvareza. Do przodu poszedł Pelle van Amersfoort. Stal z kolei zagrała po przerwie już pięcioma obrońcami. „Pasy” nie mogły znaleźć sposobu na skuteczne przedostanie się pod bramkę rywala. Wreszcie jednak skrzydłem przedarł się Kamil Pestka, zagrał na drugą stronę, gdzie akcję zamknął Otar Kakabadze i strzałem w róg bramki zdobył kontaktowego gola. Jest remis

To pierwszy gol Gruzina w Cracovii. „Pasy” złapały wiatr w żagle, nakręcały się do kolejnych ataków. I dopięły swego – w zamieszaniu podbramkowym piłka była adresowana do Michała Rakoczego, ale odbiła się od nogi Krystiana Getingera i wpadła do siatki. Gospodarze ruszyli potem jak do pożaru. Sam na sam z bramkarzem był Siplak, trafił w Strączka, ale w tej sytuacji był spalony.

Cracovia atakowała do końca, zakotłowało się w polu karnym Stali kilkakrotnie, ale gol już nie padł.

Cracovia – Stal Mielec 3:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Hanca 7, 1:1 Sitek 9, 1:2 Mak 21, 1:3 Piasecki 45+4 karny, 2:3 Kakabadze 62, 3:3 Getinger 77 samob. Cracovia: Hrosso – Rapa, Jugas (46 Kakabadze), Rodin, Pestka – Hanca, Knap (63 Rakoczy), van Amersfoort, Sadiković (86 Balaj), Siplak – Alvarez (46 Loshaj).

Stal: Strączek – De Amo, Matras, Żyro – Wrzesiński (75 Granlund), Tomasiewicz, Urbańczyk (46 Kościelny), Getinger – Mak (68 Hinokio), Piasecki, Sitek.

Sędziowali: Tomasz Wajda (Żywiec) oraz Tomasz Listkiewicz (Warszawa), Bartłomiej Lekki (Zabrze). Żółte kartki: Rodin (45+3, faul), Loshaj (88, faul) - Urbańczyk (7, faul), Piasecki (70, faul), Kościelny (85, faul). Widzów: 6566.
Źródło: dziennikpolski24.pl 11 września 2021 [2]

"Remis Pasów z mielczanami" -
sportowetempo.pl

Remis Pasów z mielczanami

W 10. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 3-3 z beniaminkiem, Stalą Mielec. Krakowianie prowadzili 1-0, przegrywali 1-3, ale zdołali wyrównać.

3-3 Krystian Getinger 77 (samob.)

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Rodin, Loshaj - Urbańczyk, Piasecki, Kościelny.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas (46 Kakabadze), Rodin, Pestka - Hanca, Sadikovic (87 Balaj), Knap (63 Rakoczy), van Amersfoort, Siplak - Alvarez (46 Loshaj).

STAL: Strączek - de Amo, Matras, Żyro - Wrzesiński (75 Granlund), Urbańczyk (46 Kościelny), Tomasiewicz, Sitek, Mak (68 Hinokio), Getinger - Piasecki.

Zaczęło się dla gospodarzy świetnie i obiecująco. W 2. minucie Hanca zagrał z prawej strony do biegnącego mu w sukurs Siplaka. W ostatniej chwili przed utratą gola uratował mielczan de Amo, uprzedzając zawodnika Cracovii.

Co się odwlecze... Pięć minut później było 1-0. Alvarez zagrał długą piłkę z połowy boiska w pole karne, gdzie Hanca przerzucił futbolówkę nad Żyro i z 7 m pokonał Strączka.

Odpowiedź Stali była natychmiastowa. Ładną akcję sfinalizował Sitek, ograł jeszcze Jugasa i precyzyjnie uderzył z 14 m. W 22. minucie goście objęli prowadzenie. Getinger dojrzał Maka, ten wykorzystał, że Rodin się poślizgnął i sprytnie strzelił z 12 m w prawy, dolny róg. W 34. minucie znakomicie w I połowie spisujący się mielczanie mogli podwyższyć. Piasecki w sytuacji "sam na sam" przelobował z 12 m Hrosso, na szczęście dla miejscowych piłkę z linii bramkowej zdążył wybić Jugas. W ostatniej minucie pierwszej części gry doszło w polu karnym krakowian do starcia Rodina z Matrasem. Po długiej analizie VAR arbiter podyktował jedenastkę, którą bezbłędnie wykonał Piasecki.

II połowa należała do Cracovii, która postawiła sobie za cel dogonienie rywala. Udało się to, mimo że podopieczni trenera Michała Probierza oddali tylko jeden celny strzał. Oddał go w 62. minucie Kakabadze, który natychmiast uderzył z prawej strony w "długi" róg, otrzymawszy ostre podanie z przeciwległej strony od Pestki. Kwadrans później z lewego skrzydła mocno wzdłuż bramki zagrał Siplak, Rakoczy rozminął się z piłką, która odbiła się od Getingera i wpadła do siatki. Samobójcze trafienie i 3-3.

Krakowianie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 90+4. minucie, strzał w zamieszaniu zablokował jednak ofiarnie Żyro.

Statystyka meczu: 10:8 w strzałach, 2:6 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 6:3 w kornerach i 117:115.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

ST
Źródło: sportowetempo.pl 2 października 2021 [3]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2021/22

MFK Frýdek-Místek 2021-06-23 Cracovia - MFK Frýdek-Místek 9:0  Fotbal Trzyniec 2021-06-26 Cracovia – Fotbal Trzyniec 2:0  NK Maribor 2021-07-01 NK Maribor - Cracovia 1:3  Partizan Belgrad 2021-07-04 Cracovia - Partizan Belgrad 0:3  Lokomotiw Moskwa 2021-07-05 Cracovia - Lokomotiw Moskwa 2:2  Sturm Graz 2021-07-08 Sturm Graz - Cracovia 0:1  1. FC Slovácko 2021-07-09 Cracovia - 1. FC Slovácko 0:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-07-16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-07-16 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 4:0  Górnik Łęczna 2021-07-24 Górnik Łęczna - Cracovia 1:1  Śląsk Wrocław 2021-08-01 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:2  Lech Poznań 2021-08-06 Lech Poznań - Cracovia 2:0  Lechia Gdańsk 2021-08-14 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 2021-08-21 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-08-28 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 1:2  Górnik Zabrze 2021-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:2  Pogoń Szczecin 2021-09-18 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 2021-09-23 ŁKS Łódź - Cracovia 0:0 k.3:1  Piast Gliwice 2021-09-27 Piast Gliwice - Cracovia 2:4  Stal Mielec 2021-10-02 Cracovia - Stal Mielec 3:3  Warta Poznań 2021-10-17 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Zagłębie Lubin 2021-10-24 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Radomiak Radom 2021-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:2  Wisła Kraków 2021-11-07 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Raków Częstochowa 2021-11-22 Cracovia - Raków Częstochowa 1:0  Wisła Płock 2021-11-28 Wisła Płock - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2021-12-05 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Górnik Łęczna 2021-12-12 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Śląsk Wrocław 2021-12-18 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:2  Cracovia_herb 2022 Trening Noworoczny  Rapid Wiedeń 2022-01-19 Cracovia - Rapid Wiedeń 1:2  Dynamo Czeskie Budziejowice 2022-01-21 Cracovia - Dynamo Czeskie Budziejowice 4:2  Rabotniczki Skopje 2022-01-26 Cracovia - Rabotniczki Skopje 1:0  Spartak Subotica 2022-01-28 Cracovia - Spartak Subotica 2:1  Lech Poznań 2022-02-06 Cracovia - Lech Poznań 3:3  Lechia Gdańsk 2022-02-11 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0  Puszcza Niepołomice 2022-02-12 Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:1  Jagiellonia Białystok 2022-02-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2022-02-28 Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2  Górnik Zabrze 2022-03-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2022-03-12 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1  Piast Gliwice 2022-03-20 Cracovia - Piast Gliwice 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2022-03-25 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  Stal Mielec 2022-04-01 Stal Mielec - Cracovia 1:2  Warta Poznań 2022-04-10 Warta Poznań - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2022-04-18 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Radomiak Radom 2022-04-22 Radomiak Radom - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2022-05-01 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Raków Częstochowa 2022-05-08 Raków Częstochowa - Cracovia 1:1  Wisła Płock 2022-05-13 Cracovia - Wisła Płock 3:0  Legia Warszawa 2022-05-21 Legia Warszawa - Cracovia 3:0