2021-03-03 Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 21:09, 11 wrz 2023 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Chojniczanka Chojnice

Trener:
Adam Nocoń
pilka_ico
Puchar Polski, 1/4
Chojnice, środa, 3 marca 2021, 17:30

Chojniczanka Chojnice - Cracovia

0
:
3

(0:1)



Herb_Cracovia

Trener:
Michał Probierz
Skład:
Sokół
Mudra
Bartosiak
Klabník
Grobelny
Napołow (58' Ryczkowski)
Kona (58' Czajkowski)
Ziętarski
Mikołajczak (70' Emche)
Klichowicz (70' Pląskowski)
Skrzypczak (59' Nowak)

Sędzia: Łukasz Szczech z Warszawy
Widzów: 0 Mecz ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywał się bez kibiców.

bramki Bramki
0:1 van Amersfoort (14')
Pik (55')
van Amersfoort (58')
zolte_kartki Żółte kartki
Mikołajczak Niemczycki
Skład:
Niemczycki
Râpă
Szymonowicz
Rodin
Rocha (79' Ferraresso)
Pik (60' Strózik)
Sadiković
van Amersfoort
Fiolić (60' Dimun)
Kosecki (60' Hanca)
Piszczek (71' Rivaldinho)



Zapowiedź meczu

"Cracovia. Wygrana z Chojniczanką będzie lekiem na całe zło?" -
gazetakrakowska.pl

Cracovia. Wygrana z Chojniczanką będzie lekiem na całe zło?

Piłkarze Cracovii w tym roku wygrali tylko raz w meczach o stawkę. Stało się to w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, kiedy to pokonali Wartę Poznań 1:0 (9 lutego). W środę o godz. 17.30 zagrają w ćwierćfinale tych rozgrywek z Chojniczanką na jej terenie. Gospodarze chcieli przełożyć mecz, sugerując kłopoty z boiskiem, na co nie zgodziła się Cracovia. Teraz będą więc podwójnie zmotywowani.

Obrona Cracovii do uszczelnienia

Tamten pucharowy przerywnik z Wartą nie był punktem zwrotnym dla zespołu trenera Michała Probierza. Po nim zespół znów remisował i przegrywał. Jak będzie teraz?

Choć szkoleniowiec twierdzi, że drużyna zmierza w dobrym kierunku, niekoniecznie tak jest. „Pasy” w ostatnich sześciu meczach ligowych straciły aż 10 bramek, w ostatniej konfrontacji z Zagłębiem aż cztery. Jeszcze doniedawna defensywa „Pasów” była szczelna, teraz jest dziurawa jak szwajcarski ser. Nie zawodzi właściwie tylko Dawid Szymonowicz, wystawiony ostatnio na pół meczu w drugiej linii. Jego partnerzy ze środka nie spełniają oczekiwań. Krakowianie mieli kłopoty z kontuzjami lewych obrońców – ma to zmienić Luis Rocha, który jednak gra nerwowo (nie dokończył ostatniego meczu). Z kolei prawy defensor Cornel Rapa jest w słabej formie. Uszczelnienie defensywy to priorytet.

Ofensywa "Pasów" do poprawy

Drugą ważną kwestią jest znalezienie sposobu na ofensywę. Ponieważ napastnicy są mizerni – najlepszy z nich Filip Piszek jest rezerwowym, a i tak ma 2 gole na koncie, z kolei Tomas Vestenicky nie gra w I drużynie, potrzebują wsparcia z drugiej linii. Ciężar zdobywania goli rozkładał się dotychczas w krakowskim zespole na 12 zawodników, ale brakuje tego wiodącego. Pomocnicy, poza Pellem van Amersfoortem (5 bramek) nie dokładają trafień i to jest problem. Ani sergiu Hanca, ani Ivan Fiolić nie są w optymalnej formie i nie dają zespołowi tyle, ile by mogli. Wspomniany już van Amersfoort był liderem zespołu, ale zatracił swe zdolności i w nowym roku jest to zawodnik nie do poznania, porównując go z rundą jesienną.

Cracovii potrzebne jest zwycięstwo. Nie tylko po to, by zespół zameldował się w półfinale Pucharu Polski, ale by wzmocnił swe morale. Drużyna która przegrywa, dołuje się z każdym meczem.

Pokonać Chojniczankę

W tegorocznej edycji Pucharu Polski droga „Pasów” wcale nie jest usłana różami. Z poprzednimi przeciwnikami wygrywały skromnie – z Chrobrym Głogów 2:1 po dogrywce, najpierw ratując remis w 90 min, następnie ze Świtem Skolwin 1:0 i we wspomnianym meczu z Wartą podobnie. Obrońca tytułu zobowiązany jest jednak wygrać z II-ligowcem, który zainaugurował tegoroczne występy remisem 2:2 z Górnikiem Polkowice, a walczy o awans do I ligi.
Jacek Żukowski
Źródło: gazetakrakowska.pl 2 marca 2021 [1]


Opis meczu

"Fortuna Puchar Polski. Faworyt zrobił swoje. „Pasy” są w półfinale" -
Gazeta Krakowska

Fortuna Puchar Polski. Faworyt zrobił swoje. „Pasy” są w półfinale

W meczu ćwierćfinałowym Fortuna Pucharu Polski Cracovia zmierzyła się z II-ligowcem. Awansowała do półfinału, w którym zameldowały się już Arka Gdynia i Raków Częstochowa, ostatniego półfinalistę wyłoni mecz Legii z Piastem.

Zmiany Probierza

Trener Michał Probierz zmienił czterech zawodników, w stosunku do ostatniego ligowego meczu z Zagłębiem Lubin. Dał szansę gry od początku Jakubowi Koseckiemu i Ivanowi Fioliciowi, a także Filipowi Piszczkowi oraz Damirowi Sadikoviciowi, którzy ostatnio byli rezerwowymi. Wystąpili zamiast Ivan Marqueza, Floriana Loshaja, Sergiu Hanki i Rivaldinho. Luisowi Rochy i Koseckiemu, nowym nabytkom „Pasów” potrzeba gry i z tego założenia wyszedł szkoleniowiec. Wzmocnił drugą linię, licząc na kombinacyjną grę Fiolicia. Wyszło pięciu Polaków w pierwszej jedenastce co u Probierza jest ewenementem. Cracovia chciała szybko ustawić sobie ten mecz. W 6 min w dobrej sytuacji był Kosecki, ale zwlekał ze strzałem, przekładając sobie piłkę z nogi na nogę i w końcu ją stracił. Widać było, że gospodarze mają spory respekt wobec rywala, nie chcieli zaatakować frontalnie i się odkryć.

Gol van Amersfoorta

Wreszcie w 14 min Filoić dograł piłkę z rzutu rożnego, zgrał ją głową Filip Piszczek, a również głową do siatki z 5 m skierował kapitan Pelle van Amersfoort. „Pasy” od tej chwili grały spokojniej i starały się wciągać gospodarzy na własną połowę. W 19 min strzelał Kosecki, piłka odbiła się rykoszetem i wyszła na rzut rożny. Po chwili Fiolić „zatańczył” w polu karnym, strzelił z rogu pola bramkowego, ale Paweł Sokół wybił piłkę na korner. Goście osiągnęli sporą przewagę, ale brakowało im wykończenia akcji. W 37 min gospodarze po raz pierwszy strzelali na bramkę „Pasów”, ale główkujący Tomasz Mikołajczak bardzo się pomylił, a po chwili Serhij Napołow został zablokowany przez Mateja Rodina.

Mocne uderzenie Cracovii w ciągu dwóch minut

W 53 min ładną akcję skrzydłem przeprowadził Kosecki, wpadł w pole karne i strzelił z ostrego kata – to uderzenie odbił Sokół. W 55 min padła dziwna bramka – Kosecki wywalczył piłkę, trafiła ona do Daniela Pika, który nie strzelał mocno, ale piłka odbiła się od Martina Klabnika i było 0:2. Gospodarze byli tak oszołomieni, że po chwili znów wywalczył piłkę Kosecki, podał do van Amersfoorta, który zdobył trzeciego gola strzałem z linii pola bramkowego.

W tym momencie mecz był rozstrzygnięty, a trener Probierz mógł oszczędzać siły piłkarzy na sobotni mecz ligowy z Rakowem Częstochowa. Dokonał więc trzech zmian. Gospodarze mieli szansę na honorowego gola, ale strzelający z wolnego Robert Ziętarski, nie trafił w bramkę. Krakowianie grali bardzo swobodnie, na luzie, kontrolując boiskowe wydarzenia. W doliczonym czasie gry główkował Rivaldinho, ale Sokół obronił.
Jacek Żukowski
Źródło: Gazeta Krakowska 3 marca 2021 [2]


"Pasy złapały oddech. Pewny awans do półfinału Pucharu Polski" -
Przegląd Sportowy

Pasy złapały oddech. Pewny awans do półfinału Pucharu Polski

W trzecim meczu 1/4 finału Pucharu Polski Cracovia pewnie pokonała II-ligową Chojniczankę 3:0.

Po meczu z Cracovią piłkarzom Chojniczanki nie dane było powiedzieć „do trzech razy sztuka”. W swoim trzecim podejściu do awansu do półfinału Pucharu Polski po raz kolejny musieli uznać wyższość drużyny z ekstraklasy. W poprzednich edycjach piłkarze z Grodu Tura byli eliminowani w tej fazie przez Legię Warszawa i Górnika Zabrze. Teraz ich pogromcami okazali się zawodnicy Cracovii. Pasy wygrały drugi mecz w tym roku i wciąż mają szansę na obronę zdobytego w lipcu trofeum.

W poprzedniej rundzie PP po rzutach karnych Chojniczanka wyeliminowała Zagłębie Lubin. II-ligowiec był gospodarzem tego spotkania, ale z powodu ataku zimy spotkanie musiało zostać rozgrane na stadionie w Lubinie, gdzie jest system podgrzewania murawy. Przed ćwierćfinałem władze Chojniczanki nie chciały dopuścić do zmiany miejsca rozgrywania meczu i od kilkunastu dni robiły wszystko, by doprowadzić boisko do stanu, który umożliwiłby granie. W pomoc przy odśnieżaniu zaangażowali się wszyscy. Za łopaty chwycili zawodnicy, zarząd i mieszkańcy Chojnic. Przed meczem widać było, że wysiłek nie poszedł na marne, bo murawa była bardzo dobrze przygotowana. – W pierwszy dzień przyszło blisko sto osób, aby pomóc w przygotowaniu boiska. W sobotę także chwyciłem za łopatę, razem z kolegami z drużyny, żeby odśnieżyć płytę. Murawa była pokryta grubą warstwą śniegu, ale to, co żeśmy zrobili razem z kibicami, zasługuje na szacunek. Boisko jest dobrze przygotowane, trenowaliśmy na nim dwa razy i szczerze mówiąc byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że po tak długim czasie, prezentuje się korzystnie – mówił w rozmowie z „PS” Marcin Grolik. On nie mógł zagrać z Pasami, bo pauzował za kartki, a jego miejsce w pierwszym składzie zajął Mateusz Bartosiak.

W wyjściowym składzie Pasów znów pojawił się Luis Rocha. Debiut sprowadzonego kilka dni temu z Legii Portugalczyka był lekko mówiąc mało udany. Po dwóch żółtych kartkach obrońca przedwcześnie musiał zejść do szatni. Od pierwszej minuty po raz pierwszy wybiegł Jakub Kosecki. Kibice Pasów wiążą z nim spore nadzieje na odwrócenie złej passy. Ta trwa już od jesieni. Do meczu z Chojniczanką w tym roku Cracovia wygrała tylko jedno spotkanie (pucharowe z Wartą 1:0), a ostatnio przegrała z Zagłębiem 2:4. – Wszyscy się martwią, zdaję sobie z tego sprawę. To bardzo trudna sytuacja dla mnie jako trenera. Już nie raz w takiej byłem. Wiem, co musimy poprawić, by lepiej wejść w kolejne mecze – deklarował po meczu z Miedziowymi trener Michał Probierz. Wspomniany Kosecki był jednym z pięciu Polaków, który wybiegł na boisko od pierwszej minuty. W tym zespole to ewenement, bo zazwyczaj jest ich tylko dwóch. – Przypominam, że przez 15 lat grali u mnie Polacy i to, że wyjeżdżali, to nie jest moja wina – skomentował zarzuty kibiców Probierz.

Pelle zaczął i skończył

Gospodarze nie przestraszyli się zespołu z Krakowa. Chojniczanka od początku meczu próbowała prowadzić grę. Defensywa Pasów była jednak dobrze zorganizowana i nie dopuszczała II-ligowców pod bramkę Karola Niemczyckiego. Ci byli osłabieni także brakiem Adama Ryczkowskiego. Były gracz Legii, który w weekend strzelił pięknego gola Górnikowi Polkowice, przez przeziębienie usiadł na ławce rezerwowych. Chojniczanka mogła wyjść na prowadzenie w 13. minucie. Wówczas aż czterech jej piłkarzy brało udział w ataku na czterech broniących zawodników Pasów. W kluczowym momencie źle podał jednak Tomasz Mikołajczak i piłkę złapał Niemczycki. Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji do bramki Chojniczanki trafił Pelle van Amersfoort. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Ivana Fiolicia piłkę głową trącił Filip Piszczek, a Holender z bliska pokonał Pawła Sokoła. Po przerwie gospodarze jeszcze przez kilka minut mieli nadzieję na strzelenie gola i awans. Te z głowy w dwie minuty wybili im Pik i van Amersfoort. W 58. minucie młody pomocnik uderzył na bramkę Chojniczanki. Po drodze piłka odbiła się od Martina Klabnika i zmylony Sokół nie dał rady obronić. Pasy poszły za ciosem i po chwili poprawiły drugim golem van Amersfoorta. Pasy po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku strzelił w jednym meczu trzy gole i awansowały do najlepszej czwórki. Teraz piłkarze Probierza muszą dobrą formę z Pucharu przełożyć na ligę. Chojniczance pozostaje walka o powrót na zaplecze PKO Ekstraklasy.
Michał Głuszniewski
Źródło: Przegląd Sportowy 3 marca 2021 [3]


"Statystyczne podsumowanie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski: Chojniczanka – Cracovia." -
mkschojniczanka.pl

Statystyczne podsumowanie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski: Chojniczanka – Cracovia.

Cracovia wygrała z Chojniczanką 3:0 po dwóch bramkach Pelle van Amersfoorta i jednym trafieniu Daniela Pika. Van Amersfoort miał najwyższy wskaźnik InStat Index w tym meczu (318). W Chojniczance był to Tomasz Mikołajczak (244).

Chojniczanka oddała w środowym meczu 6 strzałów na bramkę rywala, ale żaden z nich nie był celny. Najwięcej strzałów w naszym zespole oddał Robert Ziętarski (2). Cracovia próbowała pokonać Pawła Sokoła 20 razy, a 7 strzałów było celnych. Współczynnik xG dla Chojniczanki w tym meczu to 0,97, a Cracovii 2.6. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla Chluby Grodu Tura miał Mateusz Bartosiak (xG – 0.56).

Posiadanie piłki w tym meczu było na korzyść Chojniczanki. Podopieczni trenera Adama Noconia utrzymywali się przy piłce przez 51% czasu gry. Na 442 wymienionych podań, 80% z nich było udanych. Dla porównania zespół gości wymienił 443 podania o 85% skuteczności. Najwięcej celnych podań w naszej drużynie zaliczył Robert Ziętarski, który na 59 podań 52 razy zagrywał precyzyjnie. W Cracovii był to Cornel Rapa (65 podań / 58 celnych).

Biorąc pod uwagę statystykę wygranych pojedynków, to tutaj górą również był zespół z Chojnic. Obie ekipy stoczyły 159 pojedynków z czego 55% było wygranych przez piłkarzy Chojniczanki. Najwięcej pojedynków w naszej drużynie wygrał Robert Ziętarski (16). Często w pojedynki wdawał się Michał Grobelny (21 pojedynków / 12 wygranych). W zespole trenera Michała Probierza był to Matej Rodin (9). W powietrzu skuteczniejsi byli także gospodarze (53%). Najwięcej pojedynków w powietrzu wygrał Paweł Czajkowski, Michał Grobelny i Tomasz Mikołajczak (po 3 wygrane pojedynki). W Cracovii 4 „główki” wygrał Filip Piszczek.

W pucharowym starciu Chojniczanka częściej wdawała się w dryblingi (31 do 29). Najaktywniejsi na tym polu byli Mateusz Klichowicz (6) i Jakub Kosecki (9).
Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
Źródło: mkschojniczanka.pl 5 marca 2021 [4]


Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2020/21

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2020-08-12 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 3:1  Chrobry Głogów 2020-08-16 Chrobry Głogów - Cracovia 1:2  Pogoń Szczecin 2020-08-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Malmö FF 2020-08-27 Malmö FF - Cracovia 2:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-08-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  Stal Mielec 2020-09-12 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Zagłębie Lubin 2020-09-20 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  Raków Częstochowa 2020-09-26 Cracovia - Raków Częstochowa 2:2  Śląsk Wrocław 2020-10-02 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1  Legia Warszawa 2020-10-09 Legia Warszawa - Cracovia 0:0 k.4:5  Piast Gliwice 2020-10-17 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Lech Poznań 2020-10-25 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-11-07 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:1  Świt Skolwin 2020-11-14 Świt Skolwin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2020-11-22 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Wisła Płock 2020-11-27 Wisła Płock - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2020-12-04 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Górnik Zabrze 2020-12-12 Górnik Zabrze - Cracovia 0:2  Lechia Gdańsk 2020-12-19 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Cracovia_herb 2021 Trening Noworoczny  Puszcza Niepołomice 2021-01-13 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2021-01-16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2021-01-20 Cracovia - GKS Katowice 1:2  MŠK Žilina 2021-01-23 Cracovia - MŠK Žilina 3:2  Warta Poznań 2021-01-30 Warta Poznań - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2021-01-31 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Pogoń Szczecin 2021-02-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Warta Poznań 2021-02-09 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2021-02-13 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1  Stal Mielec 2021-02-19 Stal Mielec - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2021-02-28 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Chojniczanka Chojnice 2021-03-03 Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3  Raków Częstochowa 2021-03-06 Raków Częstochowa - Cracovia 0:0  Śląsk Wrocław 2021-03-12 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Piast Gliwice 2021-03-19 Piast Gliwice - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2021-04-03 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Jagiellonia Białystok 2021-04-09 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Raków Częstochowa 2021-04-14 Cracovia - Raków Częstochowa 1:2  Legia Warszawa 2021-04-18 Legia Warszawa - Cracovia 0:0  Wisła Płock 2021-04-21 Cracovia - Wisła Płock 1:0  Wisła Kraków 2021-04-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Górnik Zabrze 2021-05-03 Cracovia - Górnik Zabrze 1:0  Lechia Gdańsk 2021-05-08 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1  Warta Poznań 2021-05-16 Cracovia - Warta Poznań 0:1