1921-10-13 Cracovia - Slovan Ostrawa 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, czwartek, 13 października 1921

Cracovia - Slovan Ostrawa

4
:
0

(0:0)Herb_Slovan OstrawaSędzia: Fiedler

bramki Bramki
Kałuża (57' głową)
Kotapka (62')
Kotapka (73')
Kałuża (83')
1:0
2:0
3:0
4:0

Zobacz również: Zdjęcia z meczu

Opis meczu

drużyna gości
Cała galeria ››

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Korzystając z przyjazdu Slovanu do Czarnych ze Lwowa, zaprasza tę drużynę Cracovia w drodze powrotnej do Krakowa. Rozegrane matche z klubem czechosłowackim przyczyniają się niezawodnie do nawiązania nici ze sportem czeskim, czego w interesie naszego sportu jaknajrychlej życzyćby sobie należało. Slovan jest tylko zwiastunem i przednią strażą szeregu drużyn pierwszorzędnych państwa czecho-słowackiego. Zwrot w stosunkach sportowej polityki zrobiony na terenie praktycznego życia. Głos mają teraz oficjalne związki.

Slovan jest drużyną sympatyczną, dobrze zgraną i kombinującą, brak jej tylko większej ambicji i siły przebojowej. Zaraz z początku zaznacza się przewaga Cracovii. W 3 min. przestrzeliwuje Kotapka. W 4 min. korner dla Cracovii niewyzyskany. Strzał Kałuży w 8 min. tuż koło słupka. Slovan rozgrywa się, poczem następują zmienne ataki. W 17 min. broni Palik (bramkarz Cracovii) w sytuacji niebezpiecznej. Rzutu wolnego w 19 min. strzelonego przez Halingera, nie wykorzystują goście. Pewna szansa w 22 min. przez Kałużę niewyzyskana. Strzał prawego skrzydłowego Slovanu w 24 min. broni Palik nogą. Center ataku gości przestrzeliwuje w 30 min. Teraz następują ataki biało-czerwonych. Korner w 37 min. bije Kotapka na out. Wypady Mielecha i Szperlinga bez rezultatu. Do pauzy 0:0.

Po przerwie rozpoczyna Cracovia w największem tempie. Następują 3 kornery, z trzeciego zdobywa Kałuża w 15 min. pierwszą bramkę dla Cracovii. W 19 min. zyskuje Kotapka drugiego goala, po odbiciu piłki przez bramkarza Slovanu. Jeden z graczy Slovanu schodzi skontuzjonowany z placu i Slovan gra w dziesiątkę systemem jednobackowym. W 21 min broni Palik ostry strzał Klimenta. Przeboje Kałuży bez rezultatu. W 30 min. strzela Kotapka z sytuacji niewyraźnego of side’u trzecią bramkę. Gośćmi owładnęła teraz rezygnacja, grają już bez zapału. W 40 min. robi Kałuża z of side'u czwartą bramkę. — Z gości wyróżnili się środek ataku, prawy skrzydłowy i lewa obrona. Z Cracovii najlepszy Gintel, słaby Mielech. Cracovia grała do pauzy kiepsko, goście dobrze. Po pauzie odwrotnie. Sędzia p. Fiedler bardzo słaby.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 23 z 21 października 1921
korner na korzyść Cracovii
Cała galeria ››

Przegląd Sportowy

Pierwszy występ drużyny czeskiej nie przyniósł spodziewanego efektu. Goście, którzy w drużynie swej posiadają kilku pierwszoklasowych graczy, jako całość nie przedstawiają poważnego przeciwnika i tylko apatycznej grze Cracovii zawdzięczać mogą, że ponieśli tak małą klęskę. Już w 1 min. Kotapka nie wykorzystuje pewnej szansy do uzyskania bramki. Gra toczy się z przewagą miejscowych, jednak pomoc gości rozbija skutecznie ataki Cracovii, której jednak stają się coraz rzadsze, tak, że gra przenosi się na środek boiska. Fryc gra zbyt ostro; prawe skrzydło gości bardzo dobre. Atak Cracovii zupełnie niedysponowany; podana piłka prawie nigdy nie trafia swego gracza. Po pauzie atakują goście, ale tylko rzut z rogu jest wynikiem ich wysiłku. Cracovia zbiera się i w 12 min. uzyskuje Kałuża głową z rzutu rożnego pierwszą bramkę dla swych barw. W 17 min. powiększa Kotapka ilość goali do dwóch. Jeden back gości schodzi z powodu kontuzjonowania z boiska, czego następstwem jest szereg rzutów wolnych z powodu off-side. w 28 min. strzela jednak Kotapka, a w 10 min. później Kałuża dalsze dwie bramki dla Cracovii. W zawodach tych popełniono wiele wykroczeń przeciw regułom gry, przyczem i publiczność nie zaniechała dawać znać o sobie. Sędziował p. Fiedler.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 23 z 22 października 1921 [1]