1922-05-08 Lechia Lwów - Cracovia 0:11

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Lechia Lwów


pilka_ico
mecz towarzyski
Lwów, stadion Sokoła-Macierzy, poniedziałek, 8 maja 1922

Lechia Lwów - Cracovia

0
:
11

(0:4)



Herb_Cracovia



Sędzia: Maurycy Schlesser ze Lwowa

bramki Bramki
Sperling (1 gol)
Kałuża (5 goli)
(samobójcza)
Chruściński (2 gole)
Kogut (2 gole)
Skład:
Palik
Gintel
Fryc
Bielecki
Cikowski
Strycharz
Alfus
Chruściński
Kałuża
Kogut
Sperling

Ustawienie:
2-3-5
Mecze poprzedniego dnia:

1922-05-07 Koszarawa Żywiec - Cracovia II 3:3
1922-05-07 Pogoń Lwów - Cracovia 3:0


Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

Opis meczu

Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
Cracovia stanęła do walki tego dnia z kilkoma rezerwowymi, co jednak wcale się na jej grze nie odbiło. - Mając słabego przeciwnika nie tyle grała na bramki ile pokazać chciała elegancką i precyzyjną grę. Udało się jej to w zupełności.

Na jedno trzeba zwrócić uwagę, a mianowicie na lekkomyślność kierownictwa klubu Lechia, które wstawiło tak niedołężnego (czy chorego) bramkarza na takie zawody. Manekin bowiem, jakiego oglądaliśmy na omawianych zawodach ma na swem sumieniu tak olbrzymią porażkę Lechii. Najmniej 5 bramek z przepuszczonych 11, mógłby całkiem przeciętny bramkarz obronić. Przebieg gry rozumnie wykazał przewagę Cracovii w obu połowach i był dość interesujący.

Lechia naogół grała ofiarnie i miała kilka ładnych chwil. Gdyby nie niefortunny bramkarz, klęska jej byłaby o wiele mniejsza. Sędziował p. Szlesser.
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 9 z 9 maja 1922


Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Cracovia z dwoma rezerwowymi Strycharzem i Bieleckim, Lechja bez Dr. Dudryka. Kolosalna przewaga białoczerwonych przez przeciąg całego matchu, dlatego przebieg gry mało interesujący. Bramkarz Lechji bardzo słaby, był powodem dwucyfrowego wyniku. Obrona i pomoc nie mogła dać sobie rady z wysoką techniką Cracovii, najlepszy Buchianowski. W pierwszej połowie zdobywa Kałuża trzy bramki, czwartą puszcza bramkarz Lechji przez ręce z lekkiego podania Buchianowskiego. W drugiej części gry uzyskuje Kogut 3, a Kałuża i Chruściński po 2 bramki dla Cracovii. Stosunek rzutów narożnych 8:0 dla Cracovii.
Sędziował p. Schlesser.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 54 z 12 maja 1922


Przegląd Sportowy

Po sobotnim meczu Lechii z Czarnymi i po niedzielnej klęsce Cracovii spodziewano się, że Lwowianie potrafią stawić mistrzowi Polski opór. Jednak Lechia zawiodła zupełnie, gracze jej biegali tylko i patrzeli bezradnie na pociągnięcia kombinacyjne gości. Tak wysoką klęskę może Lechia przypisać swemu bramkarzowi, który bronił poniżej wszelkiej krytyki. Lechia występuje bez Dudryka, którego zastępuje Baran, Cracovia zaś ze Strycharzem i Bieleckim zamiast Synowca i Stycznia.

Grę rozpoczyna Cracovia i do końca uzasadawia się pod bramką Lechii. Bramki uzyskują w 11, 19, 23 i 27 min. Szperling, Kałuża (2), jedna własna (bramkarz przepuścił za linję piłkę, podaną mu przez obrońcę).

W drugiej połowie uzyskuje Cracovia w 9, 19, 23, 27, 34, 37 i 44 minucie następne 7 bramek (Kałuża 3, Chruściński i Kogut po 2). - Stosunek rogów 8:0 dla Cracovii, wszystkie bez rezultatu. Sędzia p.Szlesser.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 19 (52) z 12 maja 1922 [1]


Sport Polski

Relacja z meczu w dwutygodniku Sport Polski
Rzeź niewiniątek! Przewaga Cracovii była wprawdzie olbrzymia, ale na tak wysoką przegraną. Lechia nie zasłużyła. Bramkarz Jużak zawiódł w zupełności. Ale z takim „pechem" grającego bramkarza jeszcze nie widziałem. Gdy Lechowi II wszystkie strzały odbijały się zawsze od słupków na boisku — to tu wszystkie od słupa wędrowały do siatki. Kto pamiętał świetną grę Jużaka w Pogoni ,ten był zdumiony. Dziwna determinacja nim owładnęła i to było powodem wyokocyfrowanej przegranej Lechii.

O grze Lechii nie warto pisać: ofiarnie broniła się i nie zasłużyła, na taką przegraną. Cracovia grała ładnie, a że bramki sypały się jak z rogu obfitości, więc i gra obfitowała w interesujące momenta.
Cracovia grała z rezerwowymi i poprzestawiała graczy z ich właściwych pozycji. Skład w 1. połowie: bramka Palik — obrona Gintel, Fryc — pomoc Chruściński, Strycharz, Bielecki (cała z rezerwy) — napad Zimowski, Cikowski, Kałuża Szperling Kogut. Po przerwie: pomoc Strycharz, Cikowski, Bielecki napad Zimowski Chruściński, Kałuża, Kogut, Sperling.

Sędziował dobrze p. Schlesser. Pogoda prześliczna. Widzów mimo poprzedniego dnia ponad 2000.
Źródło: Sport Polski nr 11 z 19 maja 1922


"Cracovia we Lwowie." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Cracovia we Lwowie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
....
Na drugi dzień „Cracovia” klęskę swą pomściła na „Lutni” bijąc ją 11:0. Sukces ten zawdzięcza pewnym zmianom w składzie napadu, ponadto decyzyi do strzału. „Cracovia” bombardowała formalnie bramkę „Lutni".
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 126 z 11 maja 1922


Mecze sezonu 1922